Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Płazy i gady w galerii pałacowej

  • Napisane przez  Aneta Olszacka

„Płazy i gady” to tytuł kolejnej wystawy fotograficznej Wiesława Burkiewicza – miłośnika przyrody  z Wierzchowa, który od lat pasjonuje się makrofotografią i każdą wolną chwilę spędza z aparatem fotograficznym w dłoniach wędrując po lasach, polach, łąkach, nad jeziorami i rzekami, we własnym ogrodzie, ale czasem również odwiedzając ogrody zoologiczne, gdzie można przyjrzeć się gatunkom nie spotykanym na terenie Polski. Wernisaż wystawy odbył się w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim w piątek 21 kwietnia 2017 r. Autor zdjęć uwielbia obserwacje przyrody, a swoimi zdjęciami chciał przybliżyć odbiorcom to, czego czasem nie uchwyci ludzkie oko. Za każdym razem czerpie ogromną radość  przygotowując materiał do kolejnej wystawy.

 

Prezentowane zdjęcia pokazują jak ciekawe i niesamowite są oczy, struktura skóry,  kształt, kolor obserwowanych stworzeń. Uczestnicy wernisażu zabrani zostali w przestrzeń obrazów zazwyczaj niedostrzeganych.  Przyrodnicze wystawy fotograficzne cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych , jak i dzieci. W otwarciu wystawy licznie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Kalisza Pomorskiego, ale również Powiatu Drawskiego, wśród których  byli goście zaproszeni i przyjaciele  Pana Wiesława.

Z ogromną ciekawością wystawę obejrzały również dzieci z Koła Przyrodniczego „Pliszki” ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i pełne było rozmów i zapytań na temat sprzętu fotograficznego, okoliczności w jakich zdjęcia zostały wykonane oraz aktualnie używanych programów do obróbki cyfrowej zdjęć. Wszystkich zainteresowanych w imieniu autora wystawy –Wiesława Burkiewicza, zapraszamy do obejrzenia wystawy „Płazy i gady” Wystawa będzie prezentowana do 12 maja 2017 r.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej