Meble ogrodowe z technorattanu a plastikowe, petanowe czy polirattanowe.

  • Napisane przez  Ogrodowysalon.pl
Meble ogrodowe z technorattanu a plastikowe, petanowe czy polirattanowe.

Przeglądając różnorodne oferty mebli ogrodowych, możemy złapać się za głowę od ilości ofert. Sprzedawcy prześcigają się w nowych wzorach, materiałach, czy super cenach, a my przez to nie mamy pojęcia, na co się zdecydować. Największym dylematem, przed którym stoi klient jest oczywiście kwestia tworzywa. Klasyczne drewno, tworzywo sztuczne, a może piękny rattan?

Nie wiadomo co oglądać

Rattan, polirattan, plastik, technorattan, petan – przeglądając strony internetowe, możemy dostać zawrotu głowy od ilości rodzajów materiałów, które oferują sprzedawcy mebli. Postaramy się jasno i czytelnie naświetlić tą sprawę, aby na przyszłość nie mieli państwo dylematów przy następnej wymianie mebli na nowe.

Plastik a polirattan

Plastikowe meble ogrodowe są szeroko dostępne w każdym sklepie ogrodniczym. Zaletą tych mebli jest również ich szeroki wachlarz kolorów i kształtów. Mamy więc możliwość zakupienia kompletu mebli odpowiadającego naszym nawet bardzo dużym wymaganiom. Aranżacja tarasu, czy ogrodu będzie więc bardzo prosta, a wybór w sklepie bardzo szybki. Technorattan nie odstępuje plastikowi na krok, dobre sklepy stacjonarne i prawie każdy internetowy sklep ogrodniczy oferuje już nowoczesne i stylowe kolekcje mebli technorattanowych. Możemy się doszukać różnorodnych form, kolorów i odcieni.

Najatrakcyjniejszą zaletą plastikowych mebli nie jest jednak ich szeroki dostęp i bogate kolekcje, a cena, która w porównaniu do innych sztucznych tworzyw jest bardzo niska, co przekonuje nas do zakupu. To także jedyna kwestia, w której plastikowe meble górują nad tymi polirattanowymi, które swoimi cenami znacznie dobiegają od tych z plastiku. Zestawy petanowe są faktycznie dużo droższe, jednak już za moment wyjaśnimy dlaczego jest to korzystniejsze.

Plastikowe meble mają sporo minusów, które mogą Państwa zniechęcić do zakupu. Przede wszystkim nie można zapomnieć o ich słabej jakości – ulegają one pękaniu i nie wytrzymują często dużego obciążenia, szczególnie jeśli mamy na myśli bardzo tanie meble. Może się więc okazać, że ilość dokupowanych krzeseł z biegiem czasu przekroczy koszt jednego porządnego kompletu z petanu. Warto się zastanowić, czy aby na pewno mniejszy wydatek będzie opłacalny, czy jednak korzystniejsza jest inwestycja w porządne i trwałe meble polirattanowe.

Technorattan wśród swoich zalet ma również odporność na warunki atmosferyczne oraz promienie UV. Zagrożenia nie stanowi więc ulewa, śnieg, skrajne temperatury, czy też palące słońce. Materiał ten został stworzony, aby przetrwać każdą pogodę i każdą porę roku. Takiej gwarancji trwałości nie zapewni nam jednak plastik, który może odbarwić się pod wpływem promieni słonecznych, a oprócz tego staje się bardzo kruchy przez bardzo niskie temperatury.

W zaletach obu tych tworzyw, czyli zarówno polirattanu, jak i plastiku (czyli PCV i polipropylenu) możemy również wyczytać:

  • Niewielka waga – ułatwia przenoszenie i transportowanie mebli

  • Nowoczesna i stylowa forma – polirattanowe, oraz plastikowe meble możemy zakupić obecnie w bardzo designerskich odsłonach.

  • Brak konieczności impregnacji – oba tworzywa nie wymagają żadnej konserwacji i zabezpieczania środkami chemicznymi. Nie będzie konieczne więc malowanie i pokrywanie środkami przeciwgrzybicznymi

  • Łatwe w czyszczeniu – oba materiały są bardzo wygodne w czyszczeniu. Wystarczy mokra szmatka bądź myjka wysokociśnieniowa, a każdy, nawet największy bród zejdzie z mebla

Jedyną kwestią zostaje więc rozstrzygnięcie dylematu w kwestii kosztów. Jedna duża inwestycja na lata, czy niewielki wydatek, ale dość problematyczny w kwestii jakości. Plastik jest kruchy, szybko się rysuje i odbarwia – te problemy mogą znacznie uprzykrzyć Ci życie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli ogrodowych Ogrodowysalon.pl

Powrót na górę

Moje konto

Więcej