Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Baja Drawsko: Hołek gościem specjalnym Drawska Pomorskiego już w piątek

  • Napisane przez  Baja Drawsko

Gościem honorowym rajdu Columna Medica Baja Drawsko 2017 będzie ambasador Columna Medica oraz twórca projektu Dacia Duster Elf Cup Krzysztof Hołowczyc.

W najbliższy piątek 7 kwietnia o godz. 17:00 na pl. Konstytucji w Drawsku Pomorskim nastąpi oficjalne otwarcie rajdu. Krzysztof Hołowczyc wraz Burmistrzem Drawska Pomorskiego Zbigniewem Ptakiem oraz przedstawicielami Polskiego Związku Motorowego i Fundacji Baja Poland zainaugurują sezon rajdów terenowych w Polsce.

Podczas ceremonii poznamy również uczestników projektu Dacia Duster Elf Cup, którzy wezmą udział w rajdzie Columna Medica Baja Drawsko. Uczestnicy projektu szkolą się pod okiem Krzysztofa Hołowczyca, a w najbliższy piątek wyjadą na pierwszy rajdowy odcinek specjalny.

Krzysztof Hołowczyc – wypowiedź przed rajdem

Nie może mnie zabraknąć na tak wspaniałym rajdzie jakim jest Columna Medica Baja Drawsko z kilku powodów. Po pierwsze ludzie – rajd tworzą wspaniali ludzie, pasjonaci, którzy wkładają całą swoją siłę, aby zorganizować to wydarzenie. Po drugie tereny – okolice Drawska Pomorskiego to przepiękne tereny, do których chętnie wracam. Po trzecie chcę być blisko zawodników projektu Dacia Duster Elf Cup. W ostatnim czasie wspólnie przygotowywaliśmy się do ich pierwszego startu. To świetny projekt, który może rozwinąć jeszcze bardziej tematykę rajdów terenowych i dostępność profesjonalnych pojazdów rajdowych prawie na każdą kieszeń. Będąc w najbliższych dniach w Drawsku Pomorskim będę miał pokusę, aby zasiąść na fotelu kierowcy i pomknąć na moje ulubione odcinki specjalne na poligonie drawskim. Oglądanie rajdu z punktu widzenia kibica dla mnie nie będzie łatwe, bo wielokrotnie to ja pokonywałem tą trasę przy dopingu kibiców. Jednak podczas tego rajdu będę miał inną rolę. Jeśli moi przyjaciele, organizatorzy dadzą mi możliwość chętnie przejadę kilka kilometrów odcinka specjalnego, dla mnie będzie to ogromna radość. Serdecznie zapraszam na inaugurację sezonu do Drawska Pomorskiego.

Krzysztof Hołowczyc od samego początku wspiera działania Fundacji Baja Poland w zakresie zarówno organizacji rajdu Pucharu Świata Baja Poland jak również rajdu Baja Drawsko. Organizatorzy rajdu wielokrotnie prowadzili konsultacje w zakresie ułożenia tras jak i organizacji samego rajdu. Na poligonowych odcinkach specjalnych spędzają każdego roku wspólnie wiele dni, aby uzyskać optymalne rozwiązania. Wieloletnia współpraca z doświadczonym sportowcem pozawala na organizowanie wydarzeń na coraz wyższym poziomie oraz z coraz większym zainteresowaniem zawodników jak i kibiców. Doświadczenia „Hołka” z udziału w najważniejszych rajdach terenowych na świecie, wieloletnia praktyka i osiągnięte sukcesy wyznaczają dobre kierunki rozwoju.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej