Projekt "Postaw na słońce"

  • Napisane przez  Powiat Drawski
Projekt "Postaw na słońce"

Od grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim realizowany jest ogólnopolski projekt „Postaw na Słońce”, w którym udział bierze 12 uczniów. 

Głównym celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważnym celem jest także przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych i upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych. 

W ramach projektu odbyły się już zajęcia dotyczące paneli fotowoltaicznych, w czasie których uczniowie zdobyli wiedzę na temat OZE. Ponadto na bieżąco tworzone są raporty, zaś w najbliższym czasie uczestnicy projektu odwiedzą biogazownię spółki Poldanor w Giżynie oraz Elektrownię Wodną w Borowie. 

- Cieszy mnie fakt, że w tym projekcie możemy wykorzystać sprzęt pozyskany w ramach projektu PWP Zielona Energia w Szkołach, dzięki niemu młodzież ma możliwość  dokonywania doświadczeń oraz eksperymentów naukowych – powiedziała Lidia Borzymowska, Dyrektor ZSP w Drawsku Pomorskim, lider projektu PWP Zielona Energia w Szkołach.

Intermarche Drawsko

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto