Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

109 załóg na starcie rajdu Columna Medica Baja Drawsko

  • Napisane przez  Baja Drawsko

109 załóg stanie na starcie rajdu pojazdów terenowych Columna Medica Baja Drawsko, który wystartuje w najbliższy piątek 7 kwietnia w stolicy rajdów cross country w Drawsku Pomorskim. Na starcie rajdu zobaczymy samochody terenowe, motocykle, quady, pojazdy utv, a także ciężki pojazd ciężarowy czeskiej załogi.

Start honorowy w centrum Drawska Pomorskiego

Otwarcie sezonu rajdów terenowych, a jednocześnie start honorowy rajdu rozpocznie się w piątkowe popołudnie w centrum Drawska Pomorskiego. Będzie to doskonała okazja, aby kibice mogli poznać wszystkich zawodników startujących w rajdzie. Podczas ceremonii wręczone zostaną również nagrody dla uczestników konkursu plastycznego ,,Odblaski ratują życie” organizowanego jako wydarzenie towarzyszące rajdu.

Odbiory administracyjne, badania kontrolne i odcinek Super Specjalny

Od wczesnych godzin porannych 7 kwietnia zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w budynku Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca).

Kolejnym etapem będą badania techniczne odbywające się na Stacji Kontroli Pojazdów Polskiego Związku Motorowego przy ul. Pocztowej 1. Następnie, co jest nowością, zawodnicy przemieszczą się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka

Po powrocie do Drawska Pomorskiego załogi wezmą udział w ceremonii startu honorowego, a następnie wyjadą na trasę odcinka Super Specjalnego, zlokalizowanego w pobliżu żółtej trybuny na obrzeżach poligonu drawskiego. Od czego czasu nastąpią prawdziwe rajdowe emocje. Odcinek Super Specjalny będzie wstępem do rajdu, który pozwoli sprawdzić zawodnikom przygotowanie pojazdów oraz własne umiejętności.

Losowanie pozycji do kolejnego dnia rajdu

10 kierowców, którzy wywalczą najlepsze czasy podczas odcinka Super Specjalnego weźmie udział w piątkowy wieczór w ceremonii wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

Sobota- odcinki specjalne na poligonie drawskim

W sobotę zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. Zawodnicy rangi mistrzostw w tym dniu będą mieli do przejechania blisko 340 km. W sobotni wieczór poznamy zwycięzców rajdu.

Dacia Duster ELF CUP

W trakcie rajdu rozegrana zostanie również pierwsza runda nowego projektu Dacia Duster Elf Cup, której ambasadorem jest Krzysztof Hołowczyc, zawodnicy będą jechali w ramach Pucharu Polski.

Atrakcje dla kibiców

W miasteczku rajdowym, które tradycyjnie będzie znajdowało się przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą Dj-e z projektu DEEP SESJE - MR FUN, TOM 45 oraz MOYSIEJ. Będą stoiska gastronomiczne.

W sobotni wieczór od godz. 19:30 na scenie wystąpi zespół disco polo LOKUS.

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2017 stanowi w tym roku 2 rundę mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, 1. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 1. rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR), 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST), 1. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB).

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej