Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sukcesy drawskich karateków na Mistrzostwach Europy

 • Napisał 

Zawodnicy drawskiego klubu MUKS OYAMA reprezentujący Polskę w czasie Mistrzostw Europy w karate Kyokushin zdobyli dwa medale (srebrny i brązowy). W dniach 29-30 listopada w Legnicy odbywały się Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin, którego organizatorem był Polski Związek Karate. Uczestniczyło w nich 346 zawodników z 22 krajów. Swoją obecnością zaszczyciła reprezentacja Japonii, która przyjechała w 43 osobowym składzie z shihan Tanaka Noriyuki na czele (7 dan).

Polskę z drawskiego klubu reprezentowali :

 • Łuksza Jakub zawodnik Kadry Polski młodzik 14-15 lat w kat. -65 kg
 • Wiska Eliza reprezentantka Polski kadet 12-13 lat
 • Andruszko Stanisław reprezentant Polski kadet 12-13 lat
 • Sensei Korczyński Karol 2 dan (sędzia i trener)  i sensei Tylka Andrzej 1 dan  (trener)

W pierwszy dniu zawodów rozgrywane były kategorie dziecięce i młodzieżowe w kata i kumite, natomiast w drugim dniu zawodów kategorie seniorów i zawodników powyżej 35 r.ż. kata i kumite. W swoim debiucie na Mistrzostwach Europy Eliza Wiska zdobyła brązowy medal w konkurencji kata ustępując dwóm zawodniczkom z Hiszpanii, natomiast Stanisław Andruszko zdobył srebrny medal w kata plasując się za zawodnikiem także z Hiszpanii. Trzeba podkreślić sukces  Elizy, która w rundzie finałowej uzyskała najlepsze noty i wydawało się, że jest mistrzem Europy,  jednak sędziowie zgodnie z regulaminem ME brali  pod uwagę także punkty z rundy pierwszej, w której rywalki z finału (dwie zawodniczki z Hiszpanii) zostały wyżej sklasyfikowane.

Musimy także wspomnieć o naszym trzecim zawodniku Kubie Łukszy, któremu zabrakło w tym dniu przysłowiowego szczęścia sportowca. Kuba -zawodnik kadry Polski, który swoje zainteresowanie sztuką walki, jaką jest karate traktuje bardzo poważnie i bardzo dużo czasu poświęca na treningi angażując się ponadprzeciętnie, był w maksymalnej formie, co potwierdzały wszystkie starty i medale w turniejach ogólnopolskich. W walce na ME nasz zawodnik zwyciężał wyraźnie, zepchnął do defensywy reprezentanta Węgier lecz  w ferworze walki trafił mocno przeciwnika, który po chwili się przewrócił na matę. W ocenie sędziów - Polak trafił go niedozwoloną techniką, za co został zdyskwalifikowany. Debiut w tak prestiżowej imprezie, jaką są Mistrzostwa Europy i chęć pokazania się z jak najlepszej strony powodują u zawodnika bardzo duże napięcia szczególnie u  tak młodej osoby. Jest to przykre doświadczenie zarówno dla zawodnika jak i trenerów, ale także lekcja, z której na przyszłość trzeba wyciągnąć wnioski. Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że jeszcze wiele okazji przed Kubą, aby zdobywać najwyższe miejsca na wielkich imprezach i prezentować swoje wspaniałe umiejętności. Takiej rangi turnieje kształtują charaktery i doświadczenie. Podsumowując start naszych zawodników stwierdzamy, że jest to historyczna chwila w działalności klubu MUKS OYAMA, który działa już od 10 lat.  Jesteśmy dumni z dzieci i młodzieży, która trenując w klubie na co dzień w sposób widoczny czyni postępy i rozwija swoje ciało i umysł, potrafi także rywalizować w województwie i Polsce, oraz na arenie międzynarodowej reprezentując nasze Miasto. Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować instytucjom oraz osobom, bez których wsparcia wyjazdy na turnieje krajowe i  na Mistrzostwa Europy nie byłby możliwy:

 • Burmistrzowi  Drawska Pom. Zbigniewowi Ptakowi
 • Staroście Powiatu Drawskiego Stanisławowi Cybuli
 • Edmundowi Olesińskiemu
 • Grzegorzowi Fabich
 • Leszkowi Paradowskiemu i Arturowi Jurewiczowi
 • Piotrowi Matusiakowi

oraz rodzicom  za wspieranie naszych poczynań i zaufanie, którym nas obdarowują.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej