Drawski budżet obywatelski - głosowanie się rozpoczyna

  • Napisane przez  DSI za UM Drawsko
Drawski budżet obywatelski - głosowanie się rozpoczyna

18 marca rusza głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w Budżecie obywatelskim gminy Drawsko Pomorskie. Już w sobotę będzie można głosować internetowo, a od poniedziałku także w tradycyjny sposób. 

Oto co powinniście wiedzieć

Poniżej podajemy kilka istotnych informacji, m.in. o tym jak i gdzie można oddać głos, do kiedy trwa głosowanie oraz o czym należy pamiętać, aby głos był ważny.

Sposób głosowania.

Głos można oddać w dwojaki sposób: elektronicznie – wypełniając ankietę na stronie drawsko.pl; tradycyjnie - poprzez wrzucenie wypełnionej uprzednio karty do głosowania do urny.

Gdzie można głosować?

Będą wystawione dwie urny do głosowania: w budynku urzędu miejskiego przy ul. Sikorskiego 41 (pok. Nr 117 – informacja) oraz w biurze informacji turystycznej przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca kolejowego). Głosowanie elektroniczne odbywa się na stronie internetowej www.drawsko.pl. Link do ankiety znajduje się poniżej.

Termin głosowania.

Głosowanie trwa od 18 do 31 marca. Głosy w wersji papierowej można wrzucać do urn od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Internetowo można głosować przez całą dobę we wszystkie dni trwania głosowania.

Gdzie otrzymam karty do głosowania.

Karty do głosowania dostępne są w punktach wystawienia urn. Ponadto kartę można pobrać z linku znajdującego się poniżej, a następnie ją wydrukować.

Aby twój głos był ważny pamiętaj, że:

  • a) możesz oddać głos tylko jeden raz i tylko na jeden projekt,
  • b) karta musi być wypełniona czytelnie (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr projektu, na który oddajesz głos, data i własnoręczny podpis),
  • c) karta nie może być uszkodzona (naderwana, zabrudzona, nieczytelna) oraz musi być zgodna z wzorem karty określonym w zarządzeniu burmistrza.

Gdzie mogę zapoznać się z projektami?

Intermarche Drawsko

 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto