Areszt za włamanie, posiadanie narkotyków dla mieszkańca Złocieńca

  • Napisane przez  st. asp. Maciej Zieliński
Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI

Zarzut kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków usłyszał 33-letni mieszkaniec Złocieńca.

Złocienieccy policjanci kilka dni temu zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do sklepu monopolowego i usiłowaniu kradzieży z włamaniem do przylegających do niego pomieszczeń magazynowych. Łupem sprawców padły, między innymi pieniądze oraz laptop. Profesjonalne i szybkie działania funkcjonariuszy zaowocowały zatrzymaniem 33-letniego mieszkańca Złocieńca, dobrze znanego lokalnej Policji.

O całkowitym zaskoczeniu sprawcy świadczy fakt, iż u mężczyzny znaleziono nie tylko przedmioty pochodzące z opisywanej kradzieży, ale również marihuanę, młynek do jej mielenia, a także rzeczy z kradzieży z włamaniem do jednego z garaży na terenie Złocieńca.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia. Ponieważ, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań, a sprawa ma charakter rozwojowy, sąd nie miał wątpliwości i zastosował wobec 33-latka areszt tymczasowy.

Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie urządzeń do ich przetwarzania do lat dwóch. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto