Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

7-8 kwietnia - rajdowe emocje w Drawsku Pomorskim – BAJA DRAWSKO

Sezon rajdów terenowych w Polsce otworzy rajd Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2017 organizowany w dniach 7-8 kwietnia. To własnie fani tego sportu z całej Polski i nie tylko zwrócą swoją uwagę na Drawsko Pomorskie

Rajd z bazą w Drawsku Pomorskim i odcinkami specjalnymi na poligonie drawskim i w okolicach Drawska Pomorskiego będzie po raz kolejny wyjątkowym wydarzeniem w polskim motorsporcie. To duże wydarzenie motoryzacyjne nie mogłoby się odbyć bez wsparcia gminy Drawsko Pomorskie, a także partnera tytularnego Columna Medica.

MISTRZOSTWA Europy Centralnej, Polski i Czech

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2017 stanowi w tym roku 2 rundę mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, 1. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 1. rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR), 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST), 1. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB).

W tym roku po raz kolejny podczas rajdu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie zawodnicy rywalizować będą w ramach Mistrzostwach FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych. To duże wyróżnienie dla organizatorów rajdu i uznanie ze strony Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Rajd tradycyjnie odbędzie się po wytyczonych odcinkach specjalnych na terenie poligonu drawskiego. 

Biuro rajdu w Drawskiej Informacji Turystycznej

BAJA DRAWSKO
Miasteczko Rajdowe w Drawsku Pomorskim. Fot. Adam Cygan

7 kwietnia (piątek) zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w budynku Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca).

Kolejnym etapem będą badania techniczne odbywające się na Stacji Kontroli Pojazdów Polskiego Związku Motorowego przy ul. Pocztowej 1. Następnie, co jest nowością, zawodnicy przemieszcza się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka. Po powrocie do Drawska Pomorskiego załogi wezmą udział w ceremonii startu honorowego, która zaplanowana została w centralnym punkcie miasta na pl. Konstytucji. Podczas startu honorowego zaprezentowane zostaną kibicom wszystkie załogi i pojazdy startujące w rajdzie. Od czego czasu nastąpią prawdziwe rajdowe emocje.

Odcinek specjalny

BAJA DRAWSKO
Baja Drawsko 2016, Fot. Adam Cygan

Po starcie honorowym zawodnicy udadzą się na trasę odcinka Super Specjalnego, z którym wcześniej mieli okazję zapoznać się. To wstęp do rajdu, który pozwoli sprawdzić zawodnikom przygotowanie pojazdów oraz własne umiejętności. 10 kierowców, którzy wywalczą najlepsze czasu podczas odcinka Super Specjalnego weźmie udział w piątkowy wieczór w ceremonii wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę 340 km

BAJA DRAWSKO
Poligon Drawski. Fot. Adam Cygan

W sobotę zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. Zawodnicy rangi mistrzostw w tym dniu będą mieli do przejechania blisko 340 km. W sobotni wieczór poznamy zwycięzców rajdu.

W trakcie rajdu rozegrana zostanie również pierwsza runda nowego projektu Dacia Duster Elf Cup, której ambasadorem jest Krzysztof Hołowczyc.

W miasteczku rajdowym, które tradycyjnie będzie znajdowało się przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach. Miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim będzie otwarte dla kibiców przez cały czas trwania rajdu. Dla kibiców zostaną przygotowane mapy i przewodniki z trasą dojazdu do punktów kibica. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą Dj-e z projektu DEEP SESJE - MR FUN, TOM 45 oraz MOYSIEJ.

Tradycyjnie dla uczniów drawskich szkół zorganizowany zostanie konkurs plastyczny ,,Odblaski ratują życie”. Finaliści konkursu wezmą udział w ceremonii oficjalnego otwarcia rajdu, gdzie otrzymają nagrody.  Szczegóły i informacje w najbliższym czasie będą umieszczane na stronie www.bajadrawsko.pl

Zachęcamy do śledzenia profilu naszego rajdu na portalu Facebook https://pl-pl.facebook.com/bajadrawsko

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej