Intermarche Drawsko


Nie masz uprawnień do sterowania jachtem? Wynajmij skipera!

  • Napisane przez  yachtic.eu
Nie masz uprawnień do sterowania jachtem? Wynajmij skipera!

Wiatr we włosach, piękne widoki, błękitne niebo. Często takie obrazy widzisz w filmach bądź serialach i budzi się w Tobie pragnienie żeglowania po bezkresnych morzach Europy. Jednak marzenie szybko pryska, kiedy uświadamiasz sobie, że ani Ty, ani nikt z Twoich bliskich nie macie uprawnień żeglarskich. Nic nie szkodzi! Wystarczy, że wynajmiesz jacht wraz ze skiperem.

Doświadczona w żeglowaniu załoga YACHTIC.EU podpowie Ci, na co zwrócić uwagę, przed podjęciem decyzji, którego skipera zatrudnić. Skorzystaj ze wskazówek i ciesz się niepowtarzalnymi wakacjami na morzu.

Kim jest skiper?

Skiper to określenie osoby, która odpowiada za prowadzenie jachtu, bezpieczeństwo wszystkich uczestników morskiej wyprawy oraz decyzje związane z żeglugą. Już samo to wskazuje, że skiper musi mieć duże doświadczenie oraz umiejętności typowe dla lidera.

Skiperzy posiadają patenty i przeszli odpowiednie szkolenia. To właśnie dzięki nim Ty oraz inni uczestnicy rejsu macie czuć się bezpiecznie, więc musicie mieć do niego pełne zaufanie. Przed zatrudnieniem skipera, sprawdź więc, czy posiada on uprawnienia, ubezpieczenie i pracuje legalnie. Jeśli to Twoja pierwsza wyprawa, najlepiej skorzystaj z pewnej i sprawdzonej wyszukiwarki czarteru jachtów online. Wówczas doradcy znający się na żegludze zaproponują Ci nie tylko odpowiednią na pierwszy raz trasę, ale także podpowiedzą w kwestii jachtu i skipera.

Jakie cechy powinien mieć dobry skiper?

Skiper powinien przede wszystkim mieć duże doświadczenie, zwłaszcza w żegludze po tym morzu, na które zamierzacie wypłynąć. To nie tylko istotne ze względów bezpieczeństwa, ale także z powodów bardziej prozaicznych, a mianowicie turystycznych. Skiper, który będzie dobrze znał teren, pokaże Wam więcej ciekawych atrakcji i zabierze do wartych zobaczenia miejsc.

Z całą pewnością skiper musi być też towarzyski, rozmowny i kontaktowy. Może będziecie chcieli go o coś zapytać, usłyszeć anegdotę czy dowiedzieć się czegoś więcej o żegludze. Ponieważ skiper będzie przebywał z Tobą i Twoimi bliskimi przez kilka dni na jednym jachcie, powinien odznaczać się także wysoką kulturą osobistą

Jeśli chcesz wynająć doświadczonego skipera, skorzystaj z pomocy pasjonatów żeglugi i wyszukiwarek online. Czekają Cię niezapomniane wakacje!

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto