Wady i zalety pożyczek bez BIK

  • Napisane przez  freezl.pl
Wady i zalety pożyczek bez BIK

Z pewnością wielu z nas zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na pożyczkę bez BIK, czy wybrać firmę, która jednak ma wyższy wskaźnik odrzuconych złożonych wniosków. 

BIK to skrót od nazwy Biuro Informacji Kredytowej. Zostało założone przez Związek Banków Polskich i banki prywatne. Jego celem jest gromadzenie, integrowanie i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów a także od niedawna pozabankowych firm pożyczkowych. Takie dane zawierają informacje m.in. o spłacanych zobowiązaniach, w ten sposób tworzy się historia kredytowa. Toinstrument, który głównie służy uwiarygodnianiu klienta banku.

Kto figuruje w BIK? Są tam osoby, które mają niespłacone zadłużenia. Oznacza to, że nie mają zdolności kredytowej. Dlatego tego typu pożyczka jest idealnym rozwiązaniem dla osób zadłużonych, które znalazły się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej i próbują sobie jakoś z nią poradzić. Jeśli chodzi o wady – no właśnie, jest to kolejna pożyczka do spłacenia. Jednak dzięki temu można spłacić pozostałe zobowiązania i zostać przy tej jednej, co ułatwi nam spłacanie rat. Do otrzymania takiej pożyczki instytucje pozabankowe nie wymagają od wnioskodawcy zaświadczeń o dochodach. Atutem jest także mniejsze znaczenie wcześniej wspomnianej zdolności kredytowej. Jeśli zastanawiasz się, kto oferuje tak korzystne warunki, to sprawdź freezl.pl, który jest właśnie dobrym przykładem miejsca, gdzie można szybko i sprawnie wziąć pożyczkę bez BIK. Udzielana jest pomoc bez względu na to, czy klient ma zdolność kredytową w rozumieniu banków jak i instytucji finansowych.

Dlaczego pożyczki bez BIK są warte uwagi? Dają one możliwość na odzyskanie stabilności finansowej osobom, którym po prostu mogła przytrafić się losowa, niefortunna sytuacja. Czasem wystarczy, że jest to nieopłacona faktura lub mandat, zaległości z zapłatą, nawet te drobne, dotychczasowych rat. Takie sytuacje powodują wpisanie do BIK, co uniemożliwia uzyskanie pomocy finansowej w banku. Jednak są firmy, które wychodzą do ludzi i ich potrzeb. Szczególnie, że musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż z BIK współpracują niemal wszystkie banki spółdzielcze i komercyjne. Również takie firmy jak Kredito24 czy Freezl udzielają pożyczki bez BIK. Właśnie, dlatego tak ważne dla osób bez zdolności kredytowej są pożyczki bez BIK. Podejmowanie decyzji kredytowych może być niesprawiedliwe, jeśli ktoś trafił do rejestru z powodu naprawdę drobnych, przypadkowych potknięć w swoim życiu. Jednak trzeba przyznać, że Polska jest obecnie jednym z liderów zarówno w regionie, jak w skali światowej pod względem jakości systemu wymiany informacji kredytowej. Dlatego tak trudno te rozwiązania ominąć, ale są firmy, które to umożliwiają.

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, pamiętaj, aby sprawdzić opłaty za rozpatrzenie wniosku. Wybieraj mądrze, nie decyduj się na oferty ze zbyt wysokimi opłatami. Kontroluj termin spłaty zawarty w umowie oraz kwotę, jaką powinieneś zwrócić, ponieważ jest to dla Ciebie pomoc, ale zwrotna. Mądrymi decyzjami możesz rozwiązać poprzednie problemy dzięki jednej pożyczce, ale nie rób sobie kolejnych nie spłacając jej. Wszystkie oferty zachowaj przedstawione albo na piśmie, albo elektronicznie.

Intermarche Drawsko
loading...

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto