Rescue Team ma już 5 lat

  • Napisane przez  Aneta Kuszmar
Rescue Team ma już 5 lat

Młodość, pasja, pomoc, oddanie… To tylko niektóre cechy młodzieży należącej do grupy ratowniczej RESCUE TEAM. Powstała ona z inicjatywy ratownika medycznego Jarosława Tarnowskiego w roku szkolnym 2011/2012. Jej członkami są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku.

W piątkowe popołudnie, 10 lutego 2017 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, odbył się Jubileusz 5-lecia działalności tej grupy. Na spotkaniu obecny był m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku Robert Patrzyński oraz przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji i szkół, z którymi współpracują młodzi ratownicy. Nie zabrakło także byłych członków grupy, którzy są już absolwentami szkoły.

W ciepłych i pełnych uznania słowach Starosta podziękował Panu Tarnowskiemu i młodym ratownikom za rzetelną, z pasją wykonywaną pracę uczenia udzielania pierwszej pomocy, za przygotowywanie do szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia życia, bowiem umiejętności zdobyte podczas szkoleń są  bezcenne, jak bezcenne jest życie, które można komuś uratować.

Młodzież wraz z Jarosławem Tarnowskim złożyła podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają działalność Rescue Team. Członkowie grupy ze wzruszeniem podziękowali swojemu nauczycielowi za trud włożony w pracę z grupą i za okazane serce. Na zakończenie uroczystości nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu.

W ciągu pięciu lat swojej działalności Rescue Team przeprowadziło kilka projektów. Wśród nich były m.in. „Uczymy ratować życie”, „Ratuj życie z nami”, „Paramedyk 2013”, „Abstynencja i ratowanie, lepsze niż picie i hejtowanie”. Grupa regularnie prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Misja, która przyświeca ich działalności, to „Sprawmy wspólnie, aby każdy mniejszy i większy obywatel naszej lokalnej społeczności nabył podstawowe umiejętności ratowania ludzkiego życia, tak jak każdy z nas umie czytać i pisać.”

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto