Intermarche Drawsko


Rozpoczęły się szkolenia z obsługi automatycznych defibrylatorów

  • Napisane przez  Michał Walkiewicz
Rozpoczęły się szkolenia z obsługi automatycznych defibrylatorów

Rozpoczął się cykl szkoleń z obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego w ramach projektu AED Drawsko. Dzieci w szkołach mają możliwość zapoznania się z AED, które bez trudu prowadzi nas przez procedurę resuscytacji krążeniowo oddechowej. 

Organizatorami akcji są: Klub Sportowy Orliczek, Stowarzyszenie Żarek, Gabinet Stomatologiczny Superdentist.pl oraz Grupa Medyczna Drawsko. 

Dzieciaki były zafascynowane komendami jakimi operuje dane urządzenie i bez trudu wykonywały sugerowane instrukcje. W ten sposób ćwiczyły ratowanie życia ludzkiego w sytuacji zatrzymania krążenia. Największą radość sprawiało dla nich wciśnięcie przycisku "wstrząs" na komendę "defibrylacja zalecana”. Oprócz zasad resuscytacji odbyła się także pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. 

Dzieci poznały rodzaje zagrożeń oraz zasady postępowania w sytuacjach gdy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie. Już niebawem odbędzie się kolejne szkolenie dla mieszkańców naszej okolicy. Szkolenie ma charakter otwarty i każdy niezależnie od wieku może bezpłatnie z niego skorzystać. 

19 lutego (niedziela) o godz. 14:00 organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na salę konferencyjną Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim (Kolejowa 1). Zajęcia odbywają się dzięki współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Drawsku Pomorskim.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto