Koszykarki UKS Olimpijczyk mistrzyniami województwa

• Napisane przez  UKS Olimpijczyk

W ciągu  pięciu dni (3-7 lutego 2017 r.) koszykarki UKS „Olimpijczyk”  Drawsko Pomorskie rozegrały swoje 3 ostatnie mecze w Zachodniopomorskiej Lidze Koszykówki Kadetek. To najbardziej prestiżowe i kwalifikowane rozgrywki młodzieżowe w województwie, dające najlepszym zespołom awans do dalszych etapów Mistrzostw Polski Kadetek.

Najtrudniejszym ze spotkań był mecz rewanżowy w Szczecinie z drużyną „Kusy Wilki Morskie I” (3 lutego). Po dobrym otwarciu spotkania 0: 5 nastąpił kryzys i pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 19: 6 dla Kusego. Przez dwie następne nasze dziewczęta mozolnie odrabiały straty, by w ostatniej wyjść nawet na 9-cio punktową przewagę. Jednak gospodynie rzuciły do walki resztkę sił by na 3 sekundy przed końcem meczu zniwelować stratę do 3 pkt. I gdy wydawało się, że drawszczanki utrzymają przewagę do końca, przeciwniczki zdołały oddać z ponad 9 m rzut, który doprowadził do  5-cio minutowej dogrywki. W niej prowadzenie kilka razy przechodziło z jednej na drugą stronę. Na  minutę przed końcem naszym dziewczętom udało się uzyskać 3 punktową przewagę i mimo ataków przeciwniczek utrzymać ją do końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 49 do 46 dla drużyny z Drawska Pomorskiego.

Kolejne spotkanie nasze koszykarki rozegrały 5 lutego. Dziewczęta ponownie udały się do Szczecina by rozegrać mecz z drugim zespołem „Kusego Wilki Morskie”. W grze naszych dziewcząt widać było jeszcze zmęczenie po piątkowym pojedynku z KWM I, ale mimo to wygrały wyraźnie 44: 65.

Na zakończenie pozostał do rozegrania tylko rewanżowy mecz z drużyną GKS „Grom” Turowo w Drawsku Pomorskim. W pierwszym spotkaniu na inaugurację rozgrywek turowianki wygrały u siebie po dogrywce 39: 38. Była to dla naszych dziewcząt jedyna porażka w rozgrywkach. We wtorek (7 lutego) na hali gimnazjum w Drawsku Pomorskim o godzinie 17.00 rozpoczął się mecz o „tytuł mistrzowski”.  Zaczęło się dość nerwowo i po pierwszej kwarcie było 13: 10. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 26: 12 dla drawszczanek. W trzeciej kwarcie turowianki lekko odrobiły stratę (37: 26), czwarta kwarta była już popisem naszych koszykarek, które ostatecznie zwyciężyły 61: 38. Tym samym niezależnie od wyników pojedynków Turowa ze Szczecinem ( w czasie ferii zimowych) koszykarki UKS „Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie zdobyły MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO  W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT W KATEGORII KADETKA.

Zdobyty tytuł oznacza awans z I miejsca do rozgrywek strefowych z Wielkopolską o Ćwierćfinał Mistrzostw Polski. Te rozgrywki odbędą się w dniach: 10 - 12 marca 2017 w Wielkopolsce oraz 24 - 26 marca w Drawsku Pomorskim.

Drużyna „Olimpijczyka” będzie przygotowywała się do tych gier w czasie ferii  na obozie sportowym w Mrzeżynie, rozegra także w Drawsku Pomorskim mecze w ramach Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet.

Zespół występuje w składzie: Oliwia Grochulska, Patrycja Czubek, Izabela Żołądkiewicz, Zuzanna Oziero kpt., Sylwia Zwindowska, Alicja Kościukiewicz, Katarzyna Mamrowicz, Martyna Kruczyk, Magdalena Wanagiel. Trenerem jest Edward Mróz