Spektakl „Mężczyzna idealny”

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
Spektakl „Mężczyzna idealny”

Znakomita obsada, mnóstwo śmiechu i świetna zabawa– tak można podsumować spektakl „Mężczyzna idealny”, który odbył się 1 lutego 2017 r. w Ośrodku Kultury w  Kaliszu Pomorskim.  Spektakl nazwany komedią terapeutyczną składał się z wielu zabawnych scenek pokazujących codzienność kliniki leczenia męskich nerwic. Do kliniki zgłosił się również znany showman telewizyjny przeżywający kryzys osobowości (w tej roli Tadeusz Ross). Kliniką kierował profesor psychiatrii (w tej roli Maciej Damięcki), którego metody leczenia są bliższe raczej hippisom i playboyom, niż instytutowi naukowemu. Wybitnie zdolna i  szalona okazała się pani doktor psychiatrii współpracująca z profesorem (rolę zagrała: Ewa Lorska), która owładnięta była ideą „wyprodukowania” mężczyzny idealnego, co ukrywała przed profesorem i pacjentami.

Udało się jej nawet przeprowadzić pierwszy eksperyment i po znalezieniu dawcy osobowości „stworzyła” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego (którego zagrał Artur Dziurman). Eksperyment jednak nie udał się w stu procentach, a sprawa wyszła na jaw. Zaczęła się pełna intryg walka, komiczne i niespodziewane zwroty akcji i zamiany ról… Panowie postarali się, by szalona pani doktor sama poddana była eksperymentowi zamiany osobowości.

Całość spektaklu lekka, a gra aktorów rewelacyjna. Dziurman w roli Radka zaskarbił sobie serca publiczności, Lorska– świetna i momentami nie do poznania, z wdziękiem zagrała też inne postaci.  Z wielką przyjemnością na żywo oglądało się kunszt Damięckiego i Rossa. Całość zakończyły solowe występy każdego z czwórki aktorów, które dostarczyły olbrzymiej dawki humoru, co oczywiście zakończyło się gromkimi brawami.  

Zresztą śmiech i brawa towarzyszyły całości prezentowanego spektaklu, które nie jeden raz pokazywało rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Publiczność opuszczała salę zadowolona i zrelaksowana i o to chodziło. „Chyba trafiliśmy na najlepsza obsadę”, „…prosimy o kolejne propozycje” – dało się słyszeć po występie. Jako organizatorzy możemy podziękować artystom za wspaniałą grę, publiczności za wspaniałą zabawę. 

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto