Rozmowa z André Gerstnerem, szefem Kabel Technik Polska

 • Napisane przez  Mariusz Nagórski
Od lewej: Zbigniew Ptak, Andrzej Jakubowski, André Gerstner. Fot. Adam Cygan Od lewej: Zbigniew Ptak, Andrzej Jakubowski, André Gerstner. Fot. Adam Cygan

Jak się dowiedzieliśmy z rozmowy z Andre Gerstnerem Wiceprezesem Zarządu Inter Groclin Auto S.A., w którego skład wchodzi działająca na terenie powiatu drawskiego firma Kabel Technik Polska. Istnieją realne szanse na powstanie kolejnych 250 miejsc pracy na terenie Drawska Pomorskiego. Trwają rozmowy w Ministerstwie Gospodarki, w które zaangażowani są burmistrz Drawska Pomorskiego, Zbigniew Ptak, oraz wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński. 

 • Mariusz Nagórski: - Czy André Gerstner może dziś powiedzieć naszym czytelnikom, mieszkańcom Pojezierza Drawskiego, jakie są najbliższe plany inwestycyjne w regionie? Powstanie kolejny zakład?
 • André Gerstner: - Bierzemy pod uwagę taką możliwość. Jednak nie byłby to nowy zakład tylko rozbudowa istniejącej fabryki w Drawsku Pomorskim. Rozmowy toczą się na szczeblu ministerstwa gospodarki i dotyczą ewentualnego wsparcia przez rząd stworzenia 250 nowych miejsc pracy. Bierzemy pod uwagę także inne lokalizacje inwestycji. Będziemy poszukiwać najlepszego rozwiązania dla naszych klientów i pracowników.
 • Mariusz Nagórski: - Jak wyglądają zlecenia, nowe umowy na produkcję? Czy nie obawia się Pan recesji dotykającej Europę. Czy posiadacie umowy długoterminowe, pozwalające planować nowe inwestycje?
 • André Gerstner: - IGA Group pozyskała w ostatnich tygodniach nowe zamówienia, także w branży motoryzacyjnej. Są to długoterminowe umowy pozwalające planować rozwój w perspektywie kilku lat. Posiadamy obecnie niewykorzystane moce produkcyjne i chcemy w pierwszej kolejności wykorzystać istniejący potencjał. Eksperci widzą oznaki wzrostu gospodarczego w Europie, nasza firma też odczuwa poprawę koniunktury.
 • Mariusz Nagórski: - Czy strategia firmy określa działania  wizerunkowe poprzez:  sport, kulturę, media?
 • André Gerstner: - Podejmujemy takie działania wspierając w regionie kluby sportowe i szkolenie uzdolnionej piłkarsko młodzieży. Mając plany stworzenia globalnej marki będziemy nadal aktywnie wykorzystywać marketing sportowy. Sponsorujemy już zawodową grupę kolarską, chcemy aby IGA Group była też marką kojarzoną z rajdami samochodowymi.
 • Mariusz Nagórski: - Czy spotyka się Pan z wyrazami uznania w związku z  prowadzoną przez firmę działalnością pro-społeczną? Czy  przynosi ona wymierne korzyści dla postrzegania firmy w regionie?
 • André Gerstner: - Oczywiście. Zarówno samorządy lokalne jak i samorząd województwa zachodniopomorskiego wielokrotnie dawały temu wyraz. Wizerunek firmy, jako godnego zaufania pracodawcy, ułatwia dotarcie do osób o wysokich kwalifikacjach, standardach etycznych i pomaga pozyskać kompetentne kadry.
 • Mariusz Nagórski: - Jak spędza wolny czas André Gerstner? Gra Pan w piłkę nożną? Zespół sponsorowany przez Pana w ciągu kilku lat z V ligi awansował do III ligi, gdzie zajmuje I miejsce, bywa Pan na spotkaniach piłkarskich?
 • André Gerstner: - Obowiązki zbyt często mi na to nie pozwalają, ale sentyment do piłki nożnej pozostał. Kibicuję Bayernowi Monachium, bywam także na meczach reprezentacji Polski. Ostatnio obejrzałem mecz eliminacji mistrzostw świata kobiet ze Szkocją. Zdarza mi się pograć w piłkę, zbyt rzadko mam na to jednak czas.

 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto