II miejsko-gminny przegląd jasełek i widowisk kolędniczych oraz kolęd i pastorałek

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk, Marta Wendykowska
Fot. Ośrodek Kultury w Drawsko Pomorskie Fot. Ośrodek Kultury w Drawsko Pomorskie

9 stycznia 2017 roku w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się II miejsko - gminny przegląd jasełek i widowisk kolędniczych oraz kolęd i pastorałek.

W przeglądzie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim, Przedszkola w Drawsku Pomorskim - grupa VII oraz grupa 5 latków, Przedszkola Tęczowa Kraina grupa „Iskierki”, podopieczni OREW Gudowo „Wesołe Nutki” z Gudowa oraz indywidualnie Laura Sobieraj i Zofia Zbożnik.

Jury po obejrzeniu i przesłuchaniu uczestników wybrało laureatów. W kategorii jasełek i widowisk kolędniczych zwycięzcą zostali uczniowie z drawskiej szkoły podstawowej, którzy przedstawili widowisko pt. „Świątecznych wspomnień czar”. W drugiej kategorii kolęd i pastorałek wybrano 3 laureatów - OREW Gudowo "Wesołe Nutki" w pastorałce pt. „Z wysokiego Nieba", grupę "Iskierki" z Przedszkola Tęczowa Kraina z Gudowa w pastorałce pt. „Świeć gwiazdeczko świeć" oraz Laurę Sobieraj, której akompaniował Maciej Sadowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Wszystkim uczestnikom przeglądu serdecznie gratulujemy, natomiast laureatom życzymy powodzenia w przeglądzie powiatowym, który odbędzie się 21 stycznia br.

 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej