Pomoc żywnościowa w 2017 i informacja o Punkcie Interwencji Kryzysowej

  • Napisał 
Fot. Michal Jarmoluk pixabay.com Fot. Michal Jarmoluk pixabay.com

Dwie ważne informacje. Pierwsza dotycząca pomocy żywieniowej, druga o funkcjonowaniu Punktu Interwencji kryzysowej.

Pomoc żywnościowa 

Od dnia 1 stycznia 2017r. zostało zmienione kryterium dochodowe kwalifikujące osoby potrzebujące do odbioru żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Wydawaniem żywności w gminie Drawsko Pomorskie zajmuje się Caritas.

Jak informuje kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim aktualnie pomocą żywnościową mogą być objęte osoby, których dochód nie przekracza  200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj.:

  • 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej
  • 1028 dla osoby w rodzinie.

Warunkiem skorzystania z pomocy jest skierowanie wydane przez pracownika socjalnego Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pom.  Pomoc w formie świadczenia wychowawczego 500+ nie jest wliczana do dochodu rodziny. Osoby zainteresowane prosimy kontaktować się z MGOPS przy ul. Starogrodzkiej 9 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Punkt Interwencji Kryzysowej

Jeżeli w Twoim życiu wydarzyło się coś, co zburzyło harmonię i ład; doświadczyłeś przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej, straciłeś bliską osobę, przeżywasz poważną chorobę, może rozpada się Twoje małżeństwo, przeżyłeś zdradę, straciłeś pracę, dzieci opuściły dom, masz myśli samobójcze lub próbowałeś odebrać sobie życie, jeśli żyjesz w konflikcie z dziećmi, rodzicami, przełożonymi – - czekamy na Ciebie by pomóc!!!

Jeżeli czujesz, że straciłeś kontrolę nad własnym życiem, jesteś przerażony, bezradny, nie możesz spać lub udręczą cię koszmary, odczuwasz lęk, niepokój lub popadasz w odrętwienie, nie możesz zebrać myśli, nie widzisz sensu w niczym - to normalna reakcja na wydarzenia przekraczające zwykłe doświadczenia człowieka, burzące jego spokój i odporność.

  • Zadzwoń lub przyjdź i umów się na spotkanie ze specjalistą: 0/94 363 37 62
  • Porady prawne udzielane są w każdy poniedziałek w godz. 15.30 – 18.30

  • PUNKT INTERWENCJI KRYZYSOWEJ przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
  • Adres: B. Chrobrego 4, 78-500 Drawsko Pomorskie
  • Tel.: 0/94 363 37 62 
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Rejestracja telefoniczna lub w kancelarii PCPR.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej