Orszak Trzech Króli – relacja z Drawska Pomorskiego

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Orszak Trzech Króli. Po raz pierwszy ta uliczna parada będąca swojego rodzaju jasełkami w przestrzeni publicznej zorganizowana została (6 stycznia) w Drawsku Pomorskim. Szacujemy, że wzięło w niej udział od 300 do 400 osób.

To kolorowe wydarzenie zorganizowane zostało przez drawski ratusz z gimnazjum oraz Parafię pw. Świętego Pawła Apostoła przy wsparciu pozostałych szkół, policji i służb miejskich.

O godzinie 12:30 rozpoczęła się parada z Placu Konstytucji w kierunku Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Każdy, kto nie wziął ze sobą korony otrzymał ją podczas formowania orszaku. 

Na czele orszaku podążali Trzej Królowie, w rolę jednego z nich wcielił się ciemnoskóry żołnierz wojsk kanadyjskich. Śpiewając kolędy parada dotarła w pobliże biblioteki. Tam pojawiły się diabły, które namawiały ludzi do złego. Na ratunek przybyły anioły, które w walce pokonały złe moce.

Po tej krótkiej formie artystycznej Orszak Trzech Króli dotarł bezpiecznie do hali sportowej przy gimnazjum. Sala była miejscem wspaniałych nowoczesnych jasełek, podczas których nie zabrakło chóru gimnazjalnego i doskonałej gry aktorskiej. 

Burmistrz Zbigniew Ptak oraz Proboszcz Piotr Jesionowski zapowiedzieli, że to wydarzenie wejdzie na stałe do kalendarza drawskich imprez.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Więcej