Zniszczenia po nocy sylwestrowej w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI za UM Czaplinek
Fot. UM Czaplinek Fot. UM Czaplinek

2 stycznia podczas rutynowej kontroli Straż Miejska w Czaplinku stwierdziła kolejne zniszczenia, które wandale dokonali w noc sylwestrową. Tym razem okazało się, że wybita została szyba w tablicy urzędowej znajdującej się na deptaku. Ponadto wybito kilka szyb w oknach wystawowych sklepów naszych czaplineckich przedsiębiorców. 

Jak wskazuje Urząd Miejski w Czaplinku - wandale dają o sobie coraz częściej znać niszcząc mienie gminy, tj. przystanki autobusowe, zaplecze sanitarne przy kąpielisku nad jeziorem Drawsko przy ulicy Drahimskiej, place zabaw, tablice informacyjne, kosze na śmieci i inne, często o znacznej wartości, obiekty. 

Dewastacja mienia publicznego, która najczęściej związana jest ze stratami poniesionymi w związku z aktami wandalizmu to ogromne koszty dla gminy. Wiemy, że tego typu zachowania rażą nas i że Państwu również jest bliska troska o nasze wspólne dobro. Dlatego też apelujemy, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec aktów wandalizmu. Nie możemy się bać i biernie przyglądać kolejnym wybrykom. Zachęcamy do współpracy i reagowania  informuje i apeluje ratusz.

W przypadku wystąpienia podobnych incydentów bardzo prosimy o kontakt z Policją - tel. 997 lub Strażą Miejską - tel. 665777709, co znacznie ułatwi im pracę i pomoże w ujęciu sprawcy.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej