Szkolne jasełka w Pomierzynie

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. Sylwii Tillack
Fot. Sylwia Tillack Fot. Sylwia Tillack

W tegorocznym przedstawieniu jasełkowym w Szkole Podstawowej w Pomierzynie dzieci opowiadały o tym, że miłość, to czas rozmowy. 

Na scenie wystąpiły charakterne diabły, a na wigilijnym stole stał komputer, który oddalał od siebie blisko siedzących rodziców. Jednak eteryczne aniołki i skromni wędrowcy zbliżyli do siebie rodzinkę, która znalazła czas na rozmowę - miłość. 

Wszystkie dzieci śpiewały kolędy m.in. "Gore gwiazdka"... tak, że spontanicznie dołączały do nich zauroczeni mali widzowie i dorośli. Przy okazji występu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Kolędnicy - wędrownicy", zwycięzcom nagrody wręczył Michał Hybki - Burmistrz Kalisza Pomorskiego. 

Jasełka odbyły się dzięki gościom, rodzicom, współpracującym instytucjom, sołtysom, przedsiębiorcom i mieszkańcom, którzy znaleźli czas na spotkanie się życzliwych ludzi w Pomierzynie. Świąteczną atmosferę od kilku tygodni budowali pracownicy szkoły, rodzice "zamykający szkołę" o 20.00.  To oni przygotowali tradycyjny, bożonarodzeniowy kiermasz, pyszne pierniki i ciasta dla uczestników wieczornego spotkania. 

Członkowie Stowarzyszenia "Pozytywna zmiana" wykonali z dziećmi ozdoby choinkowe w "fabryce zabawek" w ramach projektu współfinansowanego przez Lokalną Grupę Działania w Złocieńcu. Przedszkolaki sprzedawały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dzieci wykonały również papierowe łańcuchy z: różnokolorowych ogniw, gwiazdek oraz krzywych Mobiusa, na których dzieci napisały co będą robić w 2017 r. Dziecięce łańcuchy mogą być dla wielu symbolem każdego z nas: gwiazdki, kolorowego ogniwa czy zaskakującej krzywej Mobiusa, to również symbol więzi, jakie budujemy. 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej