24 grudnia - 10 lat razem, 10 lat DSI

  • Napisał 
Tak wyglądała pierwsza strona DSI Tak wyglądała pierwsza strona DSI

24 grudnia, to data dla mnie szczególna. Nie tylko z powodu najważniejszych świąt, jakimi są Święta Bożego Narodzenia, nie tylko z powodu moich imienin. Jest jeszcze jeden dla mnie ważny powód. W tym dniu w 2006 roku, 24 grudnia uruchomiona została strona dsi.net.pl, czyli DSI.

Faktem jest, że wcześniej istniała strona informacyjna Porozumienia DSI hostowana na serwerach amerykańskiej firmy Awardspace. Była to jednak strona o członkach porozumienia. W listopadzie 2006 roku rozpocząłem prace nad tworzeniem systemu informacyjnego dla całego powiatu. W grudniu wykupiłem domenę www.dsi.net.pl i podpiąłem do tworzonego serwisu w połowie grudnia. W fachowym żargonie propagacja adresu DNS nastąpiła właśnie dla większości serwerów 24 grudnia 2006 roku. Wtedy to pierwszy raz zobaczyłem nowy serwis pod tym adresem.

10 wspólnych lat na DSI

Ten artykuł nie będzie jednak przeznaczony na wspomnienia. Najbliższe kilka miesięcy będę powracać do tego ważnego dla DSI jubileuszu i przedstawiać najciekawsze etapy w rozwoju portalu. Będzie okazja do podziękowań, bo przecież po tylu latach jest komu.

Cieszę się, że po takim okresie Drawskie Strony Internetowe są obecnie najpopularniejszym serwisem informacyjnym gmin naszego powiatu.

Z okazji świąt, życzę Wam w szczególności ciepła rodzinnego, wielu trafionych prezentów i tych mniej ale danych od serca. Spotkań rodzinnych i rozsądnego obżarstwa.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej