Złocienieckie spotkanie świąteczne

  • Napisane przez  Komitet Społeczny „Złocieniecka Choinka”.
Złocienieckie spotkanie świąteczne

Kolejnym punktem w społecznej akcji „Złocieniecka choinka” było spotkanie świąteczne  16 grudnia, które zgromadziło mieszkańców Złocieńca na wspólnym świętowaniu. To właśnie tego dnia na złocieniecki Deptak zapowiedzieli swoje przybycie dwaj święci Mikołaje w otoczeniu Mikołajek, na które oczekiwała duża grupa dzieci.

Spotkanie świąteczne, przygotowane przez Komitet Społeczny „Złocieniecka Choinka”, rozpoczął od powitania wszystkich przybyłych dzieci i starszych Burmistrz Złocieńca p. Krzysztof. Zacharzewski. Następnie, w myśl tradycji chrześcijańskiej, księża ze złocienieckich parafii – ks. Krzysztof Mazur i ks. Romuald Półtorak odmówili okolicznościową modlitwę i zainicjowali podzielenie się opłatkiem przez wszystkie obecne osoby – życzeniom świątecznym nie było końca. W przygotowaniu poczęstunku wigilijnego dla wszystkich gości uczestniczyły złocienieckie instytucje: przedszkole, szkoły, ośrodek pomocy społecznej. Smakowite potrawy i gorące napoje cieszyły się wśród zebranych ogromnym powodzeniem.

Harcerze z Gimnazjum Nr 1 zaprezentowali ideę „światełka betlejemskiego”. Zanim doszło do przybycia św. Mikołajów, wcześniej dzieci przystrajały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W międzyczasie przedszkolaki i starsze dzieci – uczestnicy grup artystycznych ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury oraz zaproszona p. Iza Sitarska pięknie i nastrojowo śpiewali kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. Nastający wieczór i blask świątecznych dekoracji ulicznych, a przede wszystkim rozświetlona i udekorowana przez dzieci choinka wprowadziły wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

Wreszcie nadeszła chwila, kiedy na deptak dotarli oczekiwani przez dzieci goście: dwaj św. Mikołaje w asyście Mikołajek. Mieli ze sobą prezenty: zabawki i słodycze, które rozdane dzieciom sprawiły tym ostatnim wiele radości i zadowolenia. 

Świąteczne spotkanie na złocienieckim deptaku zakończył koncert Zespołu śpiewaczego Darskowiacy, który na „ludową nutę” zaprezentował własne interpretacje kolęd i pastorałek z różnych regionów Polski. 

Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym nie tylko świąteczne spotkanie, ale i cała akcja „Złocieniecka Choinka” były możliwe do zrealizowania. Dziękujemy przede wszystkim darczyńcom, tylko dzięki Państwa hojności można było zrealizować zaplanowane działania.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej