Rekord w Drawsku. Sprzedano działkę za prawie 2,4 mln zł. Do tego będzie prawdziwa galeria handlowa

  • Napisane przez  DSI na podstawie informacji Paweł Górzyński
Strona Hooso Strona Hooso

Burmistrz Ptak może być zadowolony z zakończenia 2016 roku. 5 grudnia w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim odbył się przetarg na sprzedaż atrakcyjnej nieruchomości położonej przy ul. Złocienieckiej 1, na którą składają się dwie działki o łącznej powierzchni 0,8323 ha.

Rekordowa cena za działkę 

Jak poinformował urząd przetarg zakończył się wynikiem pozytywnym i została w nim osiągnięta imponująca kwota 2.373.500,- zł. Nabywcą został firma INNOVATE Sp. z o.o. ze Szczecina.

Przedmiotowa nieruchomość w planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod zabudowę mieszkalno-usługową. Jak zapowiadają nowi nabywcy, na zakupionym terenie planują budowę nowoczesnego centrum handlowego.

Może powstać Galeria Hooso

Rekord w Drawsku. Sprzedano działkę za prawie 2,4 mln zł. Do tego będzie prawdziwa galeria handlowa

INNOVATE jest powiązana ze spółką Hosso Holding.  Hosso obsługuje sieć galerii znajdujących się w Gryficach, Białogardzie, Kołobrzegu, Szczecinku oraz biurowiec w Koszalinie. 

2,4 mln zł dodatkowych środków w drawskim budżecie

Jeśli cała transakcja dojdzie do skutku, bo należy pamiętać że po przetargu musi jeszcze nastąpić podpisanie aktu notarialnego, to do drawskiego budżetu trafi niebagatelna kwota 2,5 mln zł. Jak zapowiada Burmistrz Ptak zostanie ona przeznaczona na kolejne inwestycje w 2017 roku.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto