Menedżerowie turystyki szkolą się w ZSP Czaplinek

  • Napisane przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Przyszli menadżerowie turystyki Przyszli menadżerowie turystyki

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku od nowego roku szkolnego uruchomił nauczanie w Technikum Obsługi Turystycznej. Przyszli menadżerowie hoteli przy okazji zdobędą patent żeglarski.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku rozszerzył swoją ofertę edukacyjną o Technikum Obsługi Turystycznej. Młodzież ma możliwość zapoznania się z wiedzą na temat organizacji działalności gospodarczej w turystyce, uczy się przygotowywać, realizować i rozliczać imprezy turystyczne. Materiał dydaktyczny jest wzbogacony o tematykę związaną z marketingiem w turystyce z wykorzystaniem nowoczesnych technik sprzedaży oraz zagadnień z pracy menedżera usług turystycznych.

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów multimedialnych w których wykorzystuje się autentyczne materiały szkoleniowe z dziedziny turystyki oraz zajęć praktycznych prowadzonych przez specjalistyczne firmy prywatne. We wrześniu i październiku uczniowie odwiedzili miejscowych usługodawców branży turystycznej m. in. Biuro Turystyczne „Mrówka”, Izbę Muzealną wraz z Informacją Turystyczną oraz Hotel Elekt. W programie zajęć jest również możliwość zdobycia uprawnień przewodnika i pilota wycieczek. Dodatkowym atutem kierunku jest kształcenie języka obcego w zakresie słownictwa turystycznego oraz rozszerzenie w roku następnym programu zajęć o szkolenie z żeglarstwa, czego końcowym etapem ma być zdobycie patentu żeglarskiego.

15 listopada 2013r. klasa Technikum Obsługi Turystycznej mogła uczestniczyć w zajęciach, których tematem były usługa i praca pilota wycieczek. Uczniowie już wiedzą, że praca ta jest niezmiernie zróżnicowana. Dotyczy zagadnień z dziedziny psychologii, ekonomii, geografii, historii i krajoznawstwa. Zawód pilota wycieczek przynosi wiele satysfakcji i daje realne możliwości zwiedzania i podróżowania po całym świecie. Ważnym etapem zajęć było wcielenie się w rolę pilota i zainscenizowanie pierwszych kilku minut w autokarze, czyli pierwszego kontaktu z uczestnikami wycieczki. Zadanie przysporzyło wiele emocji i wrażeń. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia zajęć firmie IRAS z Czaplinka.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto