CBŚ zatrzymało zawieszonego Wójta Ostrowic

  • Napisane przez  DSI
Fot. Archiwum DSI Fot. Archiwum DSI

Jak się dowiedzieliśmy, służby śledcze zatrzymały zawieszonego wójta Gminy Ostrowice, natomiast Skarbnik gminy Ostrowice została wezwana na przesłuchanie do prokuratury. 

Wójta zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji na polecenie Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Informuje DSI kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP. Wacław M. został zawieszony na stanowisku wójta Ostrowic. Zastąpił go komisarz. Wg informacji skarbnik gminy też została zatrzymana. 

Aktualizacja: Do prokuratury dotarła opinia biegłych w sprawie sytuacji finansowej Ostrowic. Po jej analizie prokurator zdecydował się na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów. Wacław M. i Krystyna K. usłyszeli po dwa zarzuty: działania na szkodę interesu publicznego Ostrowic i złego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Prokurator nie planuje występować o tymczasowy areszt dla byłego wójta- informuje RMF24. Jak informują dalej media zarówno były wójt jak i skarbnik zostali zwolnieni za poręczeniem majątkowym.

Zarzuty dotyczą okresu od 2008 do 2015 roku - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski. - Doprowadzili przez różnego rodzaju działania, przez zawieranie umów o pożyczki, przez sprzedaż mienia komunalnego stanowiącego własność gminy do sytuacji, w której gmina Ostrowice nie była już w stanie zapłacić wymaganych zobowiązań. Grozi im do 10 lat więzienia.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej