Król Lew w wykonaniu uczniów i nauczycieli z ZPET w Bobrowie

  • Napisane przez  Soswbobrowo
Fot. soswbobrowo Fot. soswbobrowo

21 listopada w Drawskim Ośrodku Kultury odbył się ostatni już spektakl pt." Król Lew", w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZPET w Bobrowie, oraz wychowanek z MOW w Czaplinku. Tym razem przedstawienie obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej  z Drawska Pomorskiego, Mielenka, oraz Nętna, a także podopieczni Dziennego Domu Pomocy w Drawsku Pomorskim. 

Zamierzeniem kilkumiesięcznej pracy nauczycieli i uczniów były nie tylko walory artystyczne. Autorzy spektaklu, przede wszystkim chcieli ukazać społeczeństwu niezwykle pozytywny obraz osób z niepełnosprawnością. Bariera, którą da się na co dzień spotykać, niechęć, zakłopotanie, została w magiczny sposób zburzona. W trakcie spektaklu tworzonego w większości przez osoby niepełnosprawne odkrywamy, że najważniejszą zdolnością, jaką możemy posiąść jest umiejętność budowania relacji z drugim człowiekiem, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie w byciu kreatywnym i utalentowanym.  Niepełnosprawni aktorzy w swej szczerości, prostocie i nieskrępowanej radości zachwycają i uczą jak naprawdę szczęśliwie  żyć. 

Zaangażowanie i pełen profesjonalizm został nagrodzony gromkimi brawami. Zaproszeni goście ze wzruszeniem i zapartym tchem obejrzeli widowisko, które na długa pozostanie w ich pamięci. 

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto