Relacja z meczu Polska – Kanada

• Napisane przez  Grzegorz Skurczyński

W środę (16 listopada) w hali drawskiego gimnazjum rozegrany został towarzyszki mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski (której barwy reprezentowali mieszkańcy Drawska Pomorskiego) oraz Kanady (której barwy reprezentowali żołnierze kanadyjscy stacjonujący obecnie na poligonie drawskim).

Sportowa forma współpracy

Z początkiem września br. na poligon drawski przybyła nowa grupa żołnierzy kanadyjskich. Kilka dni po przyjeździe, wojskowi spotkali się z Burmistrzem Drawska Pomorskiego i poruszyli tematy związane ze współpracą wojska kanadyjskiego z drawskim ratuszem w zakresie udziału żołnierzy w uroczystościach państwowych, wydarzeniach oraz imprezach sportowych odbywających się na terenie Drawska Pomorskiego. Wczorajszy mecz wpisywał się przygotowany przez Burmistrza Zbigniewa Ptaka kalendarz imprez sportowych z udziałem wojsk sojuszniczych. ,,Chcemy, aby żołnierze poza ćwiczeniami na poligonie mieli okazję integrowania się z lokalnym społeczeństwem. Imprezy sportowe są do tego doskonała okazją. Cieszę się, że wojskowi poza udziałem w uroczystościach o charakterze państwowym, chętnie biorą udział w zawodach sportowych organizowanych przez drawski ratusz” – powiedział Burmistrz.

Mecz pełen sportowych emocji i na bardzo wysokim poziomie

Piłkarskie zmagania dostarczyły widzom wielu wrażeń. Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy po upływie dziesięciu minut prowadzili już dwa do zera. Gospodarze wzięli się szybko za odrabianie strat i po pierwszej połowie na świetlnej tablicy widniał wynik 2:2. W drugiej połowie obie drużyny zaprezentowały wysoki i bardzo wyrównany poziom. Sytuacje bramkowe tworzyli zarówno gospodarze – strzelając jeszcze cztery gole – jak i goście – którzy również czterokrotnie umieszczali piłkę w siatce. O wyniku zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali Kanadyjczycy, wygrywając trzy do dwóch.

Na zakończenie drużyna Kanady otrzymała pamiątkowe koszulki oraz materiały promocyjne ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego.