Spektakl i koncert lekcją patriotyzmu

  • Napisane przez  UM Kalisz Pom
Fot. UM Kalisz Pom Fot. UM Kalisz Pom

Spektakl i koncert, jaki zaprezentowała w Święto Niepodległości licealna grupa teatralna “Klepsydra”, stanowiły prawdziwą i porywającą lekcję patriotyzmu, docenioną przez widzów gromkimi oklaskami.

Najpierw w sali Miejsko- Gminnego Ośrodka  Kultury w Kaliszu Pomorskim wystawiono sztukę zatytułowaną “Ostatni seans w kinie Tracz”. Przypomniała ona z humorem fakty z tuż powojennej historii naszego miasta, gdy miejscowe kino wykorzystywano bardziej w celach propagandowych niż kulturalnych. Pokazano więc ówczesnych przodowników pracy socjalistycznej, a dla kontrastu wrogów ludu pracującego. Były też zdumiewające kursy dla analfabetów, sceny kolejkowe w sklepie mięsnym oraz akcja zwalczania imperialistycznej stonki.

Te sceniczne reminiscencje z czasów słusznie minionych przemieniły się niemal niepostrzeżenie dla widzów w niezwykle wzruszający i piękny koncert patriotycznych pieśni, z których jedną wykonał uczeń Szkoły Podstawowej w Pomierzynie.

Jak powiedział na zakończenie uroczystości dyrektor kaliskiego Liceum, Maciej Rydzewski, to było niezwykłe wydarzenie patriotyczne, jak i artystyczne. Pogratulował młodzieży oraz opiekunce “Klepsydry” Joannie Mączkowskiej, która całe widowisko wyreżyserowała i przygotowała. Gratulacji było jeszcze dużo więcej. A Bogumił Kurylczyk, autor scenariusza spektaklu, podkreślił, że patriotyzmu można uczyć się właśnie od kaliskich licealistów, co wystawia jak najlepsze świadectwo ich nauczycielom.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto