Kaliscy licealiści zaśpiewali w Filharmonii Krakowskiej

  • Napisane przez  Inf. UM Kalisz Pomorski
Fot. UM Kalisz Pom Fot. UM Kalisz Pom

Uczniowie z kaliskiego Liceum zdobyli tytuły finalistów I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. H. Rasiewicza “KIMA” w Krakowie.

Czwórka kaliskich licealistów, która zdobyła w Szczecinie nominacje do finału I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej, zaśpiewała 12. listopada przed jury w Filharmonii Krakowskiej. Tytuły finalistów otrzymali:  Zuzanna Błaszczak,  Adrian Kociuba, Kamila Pomagalaska i Julia Zinczuk. Zgodnie z regulaminem należało wykonać piosenki i pieśni partyzanckie związane tematycznie z okresem drugiej wojny światowej, funkcjonowaniem  Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych.

Po uroczystej Gali, młodzież z opiekunką artystyczną – Joanną Mączkowską, zwiedziła Rynek Główny i Kościół Mariacki w Krakowie.

Skład jury: Teresa Majka-Pacanek (Chórmistrz Chóru Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie), Paweł Kukiz (Poseł na Sejm RP, muzyk), dr hab. Włodzimierz Siedlik (Akademia Muzyczna w Krakowie), por. Wacław Szacoń Czarny (żołnierz AK i WiN, podkomendy Zdzisława Brońskiego “Uskoka”), Janusz Wierzgacz (dyr artystyczny Stowarzyszenia PASSIONART), dr Robert Zapart (pełnomocnik Fundacji ARMII KRAJOWEJ w Londynie).

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto