Stowarzyszenie Żarek miało swoją uroczystość. Podziękowali tym, którzy im pomagali

Andrzej Podolak i Michał Walkiewicz wręczają wyróżnienia. Fot. Żarek Andrzej Podolak i Michał Walkiewicz wręczają wyróżnienia. Fot. Żarek

Stowarzyszenie Żarek uroczyście 25 października podsumowało swoją działalność przez ostatnie dwa lata. Podczas imprezy zaproszeni goście mogli zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami Stowarzyszenia, wyświetlono filmy z ćwiczeń, happeningów i wielu innych akcji.

100 czajników tlenku węgla i wiele innego sprzętu

Stowarzyszenie Żarek działa od 2014 roku i swoje zadania statutowe wiąże głównie z poprawą bezpieczeństwa. Do tej pory przekazali mieszkańcom powiatu drawskiego 1000 czujników tlenku węgla, 130 gaśnic gastronomicznych, 1500 kamizelek i elementów odblaskowych, 6400 litrów wysokiej jakości środka pianotwórczego, 200 maseczek do RKO i wielu, wielu innych akcesoriów ratowniczych oraz 50 wodoodpornych etui na telefon. 

Szkolenia z Grupą Medyczną Drawsko

Wspólnie z działającą w naszej okolicy młodzieżową Grupą Medyczną Drawsko przeprowadzili serię szkoleń i pokazów z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Młodzieżowa grupa ratunkowa składa się z uczniów szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych i z roku na rok rośnie liczba jej członków.

Wyróżnienia

W trakcie uroczystości wręczone zostały wyróżnienia dla osób, które dotychczas współpracowały ze stowarzyszeniem. Część artystyczną zapewniła orkiestra "Viva Battuta" pod wodzą Pana Tomasza Stawickiego i dwa duety śpiewające: Zosia Zbożnik i Wiktor Wiski oraz Beata Olejnik wraz z córką. 

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości Dyrekcji i pracownikom Drawskiego Ośrodka Kultury, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim, Dyrektor i uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, i wszystkim osobom bez których pomocy gala by się nie odbyła.

Intermarche Drawsko

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto