Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dokoła świata – o podróżach w Czaplinku

  • Napisane przez  Eugenia Szastko

We wtorek 18 października Gminna Biblioteka Publiczna w Czaplinku zorganizowała spotkanie z Patrycją i Dawidem Jędraszkami, którzy niedawno wrócili z rocznej podróży dookoła świata. Patrycja pochodzi z Czaplinka, tu ukończyła szkołę podstawową, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Posiada wykształcenie budowlane, natomiast pan Dawid jest cenionym  informatykiem. 

Podczas swojej wyprawy zwiedzili wiele ciekawych krajów, miejsc i zakątków, które uwiecznili na zdjęciach i filmach. Swoimi zdobytymi doświadczeniami, obserwacjami i przeżyciami podzielili się z uczniami klas drugich gimnazjum. W trakcie spotkania prowadzący „zabrali” młodzież w niezwykłą podróż na drugą stronę Ziemi, czyli do Australii i Nowej Zelandii. Zaprezentowali im ciekawe miejsca, osobliwości kontynentu, zwyczaje i obyczaje mieszkającej tam ludności. Nowa Zelandia to kraj zachwycający przepiękną przyrodą, egzotycznymi zwierzętami, gejzerami. 

Na filmach uczniowie mogli obejrzeć miejsca, gdzie kręcone były sceny do filmów „Hobbit” i „Władca Pierścieni”. Australia natomiast to kraj najszczęśliwszych zwierząt na świecie – kuok, a także najniebezpieczniejszych węży i owadów, których ukąszenie może zabić nawet w kilka minut. Australia jako kontynent obejmuje liczne wyspy, w tym Tasmanię. Jest jednym z najbardziej płaskich krajów świata, natomiast najwyższym punktem kontynentu jest Góra Kościuszki. 

Na zakończenie spotkania prowadzący odpowiadali na licznie zadawane przez młodzież pytania. Zachęcali ich do pogłębiania swojej wiedzy oraz nauki języków obcych. 

Goście są doskonałym przykładem na to, że każde marzenie może się spełnić, tylko musimy „chcieć”. 

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej