Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W Rzepowie zbudowali boisko do gry w piłkę siatkową

  • Napisane przez  Beata Biegajło

Sołectwo Rzepowo zakończyło realizację projektu pn "Sportowa Rzepa” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” w Złocieńcu. 

Od lipca 2016r. do końca września 2016r. Grupa Nieformalna z Rzepowa pod opieką Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemczynie zorganizowała miejsce do wspólnego spędzania czasu w sposób aktywny poprzez przygotowanie boiska do gry w piłkę siatkową. 

Projekt miał charakter otwarty, udział w nim wzięli dorośli mieszkańcy sołectwa oraz dzieci i młodzież. Zagospodarowano plac pod budowę boiska sportowego do gry w siatkówkę. Do wyrównania terenu, zdarcia darniny i nawiezienia piasku na boisko zaangażowało się wielu wolontariuszy wśród miejscowej społeczności. W ramach środków finansowych zakupiono siatkę i słupki do gry w piłkę siatkową.

Ponadto zagospodarowano teren wokół boiska i zabezpieczono krawędzie placu. Przygotowano miejsce na ognisko i skonstruowano 2 ławostoły. 

Mieszkańcy zorganizowali rozgrywki sportowe i spotkanie integracyjne na zakończenie działań w projekcie. Realizacja projektu z pewnością zaszczepiła w mieszkańcach chęć i wolę uczestniczenia w życiu społecznym wsi oraz uświadomiła im, że ich wkład w wizerunek wsi będzie procentował w przyszłości zwiększoną liczbą młodych i dorosłych wolontariuszy.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej