Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wypadek śmiertelny pod Rzęśnicą: 3 osoby nie żyją

  • Napisane przez  DSI
Fot. OSP Złocieniec Fot. OSP Złocieniec

Po godzinie 18-tej 8 października miał miejsce wypadek. W jego wyniku śmierć poniosły 3 osoby. Z naszych niepotwierdzonych informacji były to mieszkanki Suliszewa. Na trasie między Rzęśnicą, a Złocieńcem doszło do zderzenia trzech samochodów. Według naszych ustaleń dwa pojazdy zderzyły się czołowo, natomiast kierowca trzeciego pojazdu nie zdążył wyhamować i zderzył się z autem uczestniczącym w czołowym zderzeniu. 

Tak wypadek opisują Strażacy ze Złocieńca

O godz. 18.33 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami na DK 20, w kierunku Rzęśnicy. Informację jakie otrzymaliśmy od dyżurnego brzmiała: Zderzenie samochodów osobowych, osoby poszkodowane w pojazdach, auto zaczyna się palić ... Po dojeździe na miejsce dowódca stwierdził po rozpoznaniu, że w wypadku udział biorą trzy auta osobowe i 9 osób biorących udział. Jeden pojazd dymił z komory silnika. 

5-ciu uczestników samodzielnie opuściło swoje pojazdy. Cztery osoby poszkodowane znajdowały się zakleszczone w jednym pojeździe, przy użyciu narzędzi hydraulicznych robiliśmy dostęp do osób w środku. Pięciu uczestników zostało zabranych przez Pogotowie Ratunkowe do szpitali. 

Wg. informacji jakie otrzymaliśmy 3 osoby, które znajdowały się w pojeździe Daewoo Lanos - kobiety w starszym wieku zmarły w wyniku wypadku.

W chwilę po zderzeniu na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe.

Na pomoc poszkodowanym wyruszyli strażacy ochotnicy ze Złocieńca, wojskowi strażacy z Budowa, a także zawodowcy z drawskiej komendy straży pożarnej oraz kilka zespołów ratowników medycznych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu ratowników okazało się, że jeden z pojazdów pali się. Strażacy opanowali pożar i zajęli się wraz z ratownikami medycznymi udzielaniem pomocy poszkodowanym. 

W akcji udział brały: 2x Ochotnicza Straż Pożarna Złocieniec , 1 x WSP Budowo, 3 x JRG Drawsko Pom., 5x Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Miejska 

 W internecie pojawiło się video z wypadku

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej