Dożynki w Darskowie w gorącym słońcu września

  • Napisał 
Wieńce. Fot. Adam Cygan Wieńce. Fot. Adam Cygan

Wrzesień jak do tej pory nie poskąpił ciepłych dni. Podobnie było podczas powiatowego święta plonów powiatu drawskiego w Darskowie. Sobotni dzień 10 września był bardzo gorący.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz gospodarz terenu - gmina Złocieniec wraz ze swoimi jednostkami. Jednocześnie pozostałe gminy dofinansowały imprezę. Funkcję starosty i starościny dożynek pełnili Stanisław Baliński i Danuta Grzelak

Niczego nie zabrakło

Dożynki w Darskowie w gorącym słońcu września_62

Podczas tegorocznego święta plonów nie mogło zabraknąć obrzędów dziękczynnych za ukończenie żniw i prac polowych. Nie brakło wiejskiej atmosfery, wieńców, przepięknych stosik, smacznego jadła i nalewek oraz występów i pieśni w wykonaniu lokalnych zespołów. 

Była też gwiazda wieczoru: Milano, pokaz ratowniczy Ochotniczej Straży Pożarnej, która wezwana gasiła płonący samochód. Także ze strażakami można było zobaczyć z góry piękną okolicę oraz plac imprezy. Oprócz tego atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, ogródek piwny, stoiska z rękodziełem i wyrobami artystycznymi.

Nagrody

Dożynki w Darskowie w gorącym słońcu września_68

Były również nagrody. Za najpiękniejsze stoisko otrzymała gmina Złocieniec, za wieniec nagroda 2000 zł trafiła do Czaplinka. W konkursie Najładniejsze i najaktywniejsze sołectwo 1 miejsce zajął Biały Zdrój, drugie było sołectwo Łąka a trzecie Zarańsko. Tytuł “Zawsze piękne” trafił do Dębska. 

Dożynki w Darskowie w gorącym słońcu września_131

Dodatkowe informacje

  • Zabacz na mapie:
  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Więcej