Niepełnosprawne dzieci z Gudowa podczas wakacyjnego pobytu w Międzywodziu

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

Podopieczni Stowarzyszenia "Radość z życia" z Gudowa pojechali na długo oczekiwany dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Międzywodzia.  Dla większości z nich jest to jedyna forma wypoczynku w czasie wakacji. Wybierając się nad polskie morze Wychowankowie wykorzystują w pełni jego terapeutyczne działanie. Korzystają z kąpieli morskich oraz spędzają jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jest to czas wypoczynku i regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym. 

Spacery brzegiem plaży i kąpiele morskie to bardzo skuteczny sposób na poprawę odporności organizmu. Korzystne oddziaływanie morskiego powietrza dzięki dużej zawartości jodu wpływa na pracę hormonów tarczycy, reguluję pracę układu nerwowego, mięśniowego i krążenia. Ma również pozytywny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny naszych Podopiecznych.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Międzywodziu dzieci uczestniczą również w zajęciach terapeutycznych i korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych, które mają na celu poprawę ich zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto