Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Bałtyk – Bieszczady Tour: 280 kolarzy przejechało przez Drawsko

• Napisał

Po raz kolejny przez Drawsko Pomorskie prowadziła trasa ultramaratonu kolarskiego Bałtyk – Bieszczady Tour. Była to już IX edycja, które w tym roku uzyskało status Pucharu Świata. W imprezie wystartowało 280 uczestników. Mieli oni do pokonania trasę liczącą 1008 km.

Kolarze wyjechali 20 sierpnia z przystani promowej Świnoujście – Warszów. Metę zlokalizowano w Ustrzykach Górnych w Bieszczadach. Na trasie przygotowanych zostało 15 punktów żywieniowo-kontrolnych. Zawodnicy oprócz potwierdzenia swojej obecności mieli możliwość uzupełnienia prowiantu oraz krótkiego odpoczynku.

Punkt kontrolny w Drawsku Pomorskim zlokalizowany został na parkingu przy sklepie Intermarche. Punkt został zorganizowany przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim

Adam Litarowicz 28 w kategorii OPEN

Adam Litarowicz - kolarz z Drawska Pomorskiego zajął 28 miejsce w kategorii OPEN z czasem 34:55:54. W kategorii ogólnej był 41.