Drawsko: Czy w Parku Chopina powstanie pomnik Fryderyka Chopina? Jest inicjatywa

  • Napisane przez  Marcin Łukasz
Fot. Marcin Łukasz Fot. Marcin Łukasz

Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak podjął inicjatywę budowy pomnika poświęconego Fryderykowi Chopinowi w drawskim Parku Chopina- informuje drawski ratusz.

5 sierpnia Burmistrz Drawska Pomorskiego w Akademii Twórczych Umiejętności To Tu w Czaplinku spotkał się z artystami: Pawłem Szatkowskim i Edwardem Szatkowskim. Podczas spotkania omówiono możliwości powstania pomnika w Drawsku Pomorskim. Efektem spotkania w Czaplinku była wizyta artystów w Drawsku Pomorskim w dniu 10 sierpnia. Artyści wraz z pracownikami referatu promocji drawskiego urzędu miejskiego dokonali wstępnej analizy miejsc, w których mógłby być postawiony pomnik Fryderyka Chopina. Wstępna koncepcja i ewentualne miejsce ustawienia pomnika zostanie zaprezentowane podczas najbliższego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim.

Paweł Szatkowski jest absolwentem rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureat Nagrody im. prof. Adolfa Ryszki (2010). W 2014 roku zdobył I nagrodę w konkursie na pomnik kapitana Ludomira Mączki w Szczecinie. Jedną z jego ostatnich prac jest rzeźba kapitana Kazimierza Haski, która stoi w Alei Żeglarzy na Bulwarze Piastowskim w Szczecinie.

Edward Szatkowski ukończył szkołę Rzemiosła Artystycznego  w Jeleniej Górze - Zdrój. Artysta ma na swoim koncie wystawy prac zbiorowych "Grupy Młodych", w galerii Sztuki Pod Strzechą w Poniatowicach, w Piwnicy Świdnickiej we Wrocławiu w 1983 r, w galerii sala 108 w Stargardzie oraz w Niemczech, Poznaniu i Gdańsku. Jest autorem rzeźby rybaka Pawła Wasznika znajdującej się w Czaplinku.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto