MKS Drawa zwycięzcą turnieju im. Waleriana Pytla

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
MKS Drawa zwycięzcą turnieju im. Waleriana Pytla

Przygotowujący się do rozgrywek IV Ligi Zachodniopomorskiej zespół MKS Drawa Drawsko Pomorskie był gospodarzem turnieju im. Waleriana Pytla. Zmagania, które są tradycją w letnich przygotowaniach drawszczan do sezonu, upamiętniają założyciela klubu, byłego zawodnika, trenera oraz działacza - Waleriana Pytla. Oprócz Drawy w zmaganiach udział wzięły drużyny Mirstala Mirosławiec, Sokoła Suliszewo oraz juniorów Bałtyku Koszalin.

W pierwszym meczu półfinałowym MKS Drawa Drawsko Pomorskie zwyciężył młodzieżową drużynę Bałtyku Koszalin 4:1. Bramki dla drawszczan zdobyli Mateusz Owedyk, Patryk Korczyński, Igor Bany i Tomasz Wyrzykowski. W drugim spotkaniu Mirstal Mirosławiec pokonał drużynę Sokoła Suliszewo 4:0.

W finale turnieju Drawa pewnie pokonała zespół z Mirosławca 4:0, dwie bramki strzelił Adrian Wawruniak, po jednym trafieniu dołożyli Tomasz Walkiewicz i Filip Sobczyk. W meczu o trzecie miejsce juniorzy Bałtyku Koszalin pokonali zespół Sokoła Suliszewo. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego.

Kolejnym punktem przygotowań zespołu do rozgrywek będzie mecz towarzyski z Olimpem Złocieniec, który odbędzie się we wtorek (2 sierpnia) o godz. 18.00 w Złocieńcu.

Inauguracja rozgrywek czwartej ligi zaplanowana jest na 13 sierpnia. Drawski zespół zmierzy się w meczu wyjazdowym z MKP Szczecinek.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej