Wystarczy SMS, by wziąć pożyczkę

Wystarczy SMS, by wziąć pożyczkę

W dobie nieustannego rozwoju innowacyjnych technologii usługa pożyczek udzielanych za pomocą zwykłego SMS-a nie powinna dziwić. Jakie są jej korzyści? Na czym polega? Czy istnieją potencjalne zagrożenia? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

1.Elektroniczny zastrzyk gotówki

Zalety pożyczek udzielanych za pośrednictwem SMS mają niewątpliwą przewagę pod względem wygody. Nie stoisz w wielogodzinnych kolejkach, nie wydajesz dodatkowych pieniędzy na paliwo lub przejazd komunikacją miejską, praktycznie nie ruszasz się z domu.

Taka innowacyjna formuła ma jeszcze jedną zaletę – maksymalnie chroni prywatność. Zastrzyk gotówki wymagający pożyczki zwykle wiąże się z niecodzienną sytuacją, w której ostatnią rzeczą, o jakiej marzysz, jest wielogodzinna wizyta w stacjonarnym punkcie i formułowanie prośby o udzielenie kredytu. Wysyłając wiadomość SMS, nie ruszasz się z domu i nie narażasz się na poczucie dyskomfortu.

Pożyczki SMS są dostępne praktycznie przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i wymagają jedynie dostępu do Internetu oraz posiadania telefonu komórkowego. Pozostaje pytanie: gdzie dostać pożyczkę przez SMS?

2.Pożyczka przez SMS – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest wybór firmy pozabankowej oferującej usługę pożyczki drogą SMS-ową. Następnie wypełniasz formularz znajdujący się na stronie internetowej. Składa się on z kwestionariusza danych osobowych, a także pytań dotyczących oceny finansowej. Pozostaje kwestia weryfikacji. Różne firmy proponują odmienne metody – najczęściej wystarczy symboliczny przelew w wysokości 1 grosza albo użycie specjalen aplikacji.

Pożyczki przez SMS są zazwyczaj oferowane znanym firmie klientom, którzy wcześniej wzięli „klasyczną” pożyczkę internetową. Jednak już przy drugiej usłudze nie ma problemu z tą wygodną, innowacyjną formą. Firmy same przygotowują odpowiedni wzór wiadomości, zawierający niezbędne dane. Od klienta zależy wysokość raty i termin spłaty pożyczki.

3.Kontrolowane bezpieczeństwo

  • Dokładnie czytaj treść oferty i umowy. Chociaż niektóre firmy trudno posądzać o uczciwe działanie, ostateczną odpowiedzialność za decyzje finansowe niemal zawsze ponoszą konsumenci. Aby uniknąć zawodu, szczegółowo zapoznaj się z każdym elementem strony internetowej firmy, która oferuje usługi pozabankowe.
  • Pożyczkę na SMS można wziąć jedynie za pomocą numeru telefonicznego podanego w trakcie rejestracji. Niezgodność będzie powodem niejasności i przyczyną nieprzyznania środków finansowych.
  • SMSowa forma ma swoje zalety, ale pożyczka pozostaje pożyczką, z całą odpowiedzialnością, jaka się z tym wiąże. Konsekwencje niespłacenia rat w terminie będą takie same jak przy standardowej wizycie w placówce stacjonarnej.
  • W zagęszczeniu danych liczbowych, procentów i przepisów przyda się znajomość podstawowych zagadnień prawnych oraz elementarna matematyka. Dokładnie obliczaj podawane kwoty!
  • Aby wybrać najkorzystniejszą z ofert, sprawdź ranking chwilówek – bezpiecznechwilowki.pl. Wiarygodne źródło pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto