19-latek z Czaplinka włamał się do sklepu w Drawsku

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk
Fot. sxc.hu, AainaA-Ridtz A.R Fot. sxc.hu, AainaA-Ridtz A.R

Drawscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o włamanie do sklepu odzieżowego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i za swój czyn odpowie przed sądem. 

Wczoraj funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że do jednego z drawskich sklepów odzieżowych ktoś się włamał. Ze sklepowej kasy zniknęło ponad tysiąc złotych. Jak ustalili policjanci sprawca do pomieszczenia sklepu dostał się przez niedomknięte okno.  Mundurowi szybko ustalili, że w ostatnim czasie w sklepie przy układaniu towaru pomagał młody człowiek, który jak wynikało z policyjnych ustaleń miał już w przeszłości konflikty z prawem.

 Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy trafił 19-letni mieszkaniec Czaplinka.  Mężczyzna przyznał się do włamania. Wyjaśnił, że wiedział gdzie pracownicy sklepu chowają pieniądze i już od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wykorzystania tej wiedzy. W niedzielę również pomagał w sklepie. Wówczas pozostawił w jednym z pomieszczeń uchylone okno, którym wieczorem bez trudu dostał się do wnętrza.  Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy. Za kradzież z włamaniem 19-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto