Intermarche Drawsko


We wtorek ożyje kaliskie kino

  • Napisane przez  Inf. UM w Kaliszu Pomorskim
We wtorek ożyje kaliskie kino

Właśnie trwają ostatnie próby do widowiska plenerowego, które zostanie wystawione w najbliższy wtorek, 7 czerwca. Grupa teatralna „Klepsydra”, działająca przy kaliskim  Liceum, zaprasza na przedstawienie  zatytułowane Ostatni spektakl w kinie „Tracz". Rozpocznie się ono o godz. 18. na deskach pomostu przy Nowej Przystani nad jeziorem Bobrowo Wielkie.

Młodzi aktorzy, prowadzeni przez reżysera - panią  Joannę Mączkowską  cofną widzów do pierwszych lat powojennych, kiedy kaliskie kino nosiło nazwę „Tracz” i było miejscem, gdzie organizowano nie tylko seanse filmowe, ale także imprezy o charakterze propagandowym. Na plenerowej scenie zobaczymy zatem  m. in. dawnych chuliganów oraz przodowników pracy. Ich zwyczaje, problemy oraz konflikty .

Ten powrót do przeszłości, częściej śmiesznej niż tragicznej, autor scenariusza – pan Bogumił Kurylczyk, oparł na autentycznych wydarzeniach, opisanych w zachowanych archiwalnych dokumentach. Widzowie będą  mogli dopatrzeć się znanych i nieznanych faktów z historii Kalisza Pomorskiego.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto