Pierwsze zawody Street Workout w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
Sędzia Artur Kamiński prezentuje jak wykonać muscle up. Fot. Adam Cygan Sędzia Artur Kamiński prezentuje jak wykonać muscle up. Fot. Adam Cygan

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim, Klub Sportów Walki Zet Gold Team Drawsko Pomorskie oraz Stowarzyszenie Sportów Siłowych "Rufian" z Jankowa byli organizatorami imprezy sportowej pn.  "Street Workout”, która odbyła się w czwartek (26 maja).

Zawody, które po raz pierwszy pojawiły się w sportowym kalendarzu gminy Drawsko Pomorskie, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Uczestnicy  rywalizowali w czterech konkurencjach:  podciąganiu na drążku, pompkach na poręczach, "wspięciach muscle up" oraz brzuszkach. Każda konkurencja polegała na zrobieniu możliwie największej ilości powtórzeń. Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwali sędziowie Artur Kamiński oraz Mateusz Rufkiewicz. Po blisko dwugodzinnej rywalizacji pierwsze miejsce z dorobkiem 39 punktów zajął Jakub Wieczorek. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Wesołowski, który zdobył 38 punktów. Z kolei na trzecim stopniu podium uplasował się Patryk Ząbek, który zdobył 34 punkty.

Organizatorzy przygotowali również dodatkową nagrodę w konkurencji pokazowej. Każdy  z zawodników musiał w czasie dwóch minut wykonać jak najwięcej różnorodnych ćwiczeń. Zwycięzcą  tej konkurencji został Patryk Hernik.

Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i nagrody, a dodatkowo wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali pamiątkowe dyplomy. Imprezę prowadzili: Mariusz Rufkiewicz (Prezes Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian) oraz Marcin Łukasz (pracownik drawskiej informacji turystycznej).  

Obecny na wczorajszym turnieju Burmistrz Zbigniew Ptak zapowiedział, że w związku z dużym zainteresowaniem, w najbliższym czasie drawski ratusz ponownie zorganizuje zawody street workout. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto