Koral Dębnica - Drawa Drawsko 2:3

• Napisane przez  mksdrawa.futbolowo.pl

Drawa pokonuje w 11 kolejce Koral Dębnica 3:2 (2:0). Bramki dla Drawy strzelili: Przemek Brzeziański 19 i 59 min oraz Kacper Stukonis w 25 min.

Pierwsza połowa zaczęła się od groźnej akcji gospodarzy w 4 min. Drawa wyszła jak zwykle wysokim pressingiem i niewiele brakowało, a stracilibyśmy szybko pierwszą bramkę. Na szczęście od tej chwili to nasz zespół dyktował warunki na boisku. W 19 min wynik otwiera Przemek Brzeziański. Już kilka minut później dośrodkowanie Kosakiwiecza ładnym strzałem wykańcza Kacper Stukonis. Szybkie prowadzenie nic nie zmieniło na boisku, to Drawa nadal dyktowała warunki gry. Wszystko układało się dobrze aż do 44 min gdy w ciągu kilku chwil bardzo groźne ataki Korala mogły doprowadzić do remisu. Na szczęście na posterunku był Marcin Kaczmarczyk.

Druga połowa to bardziej wyrównany mecz. Już w 49 min marnujemy korzystną sytuację na podwyższenie wyniku. "Co się odwlecze to nie uciecze" i w 59 swój bardzo dobry mecz drugą bramką okrasza Przemek Brzeziański. Niestety w drugiej połowie to Drawa musiała się zmagać z bardzo silnym wiatrem. W 69 min tenże wiatr "dopycha" piłkę do siatki i gospodarze zdobywają pierwszego gola. Koral poczuł swoją szansę i z wielkim zaangażowaniem atakował naszą bramkę , a Drawa groźnie kontratakowała. Wynik w 87 min na 3:2 dla nas ustalił Szopiński.

Drawa zagrała dobre zawody i zasłużenie pokonała gospodarzy. Po meczu z Lechią wyraźnie wróciła zawodnikom wiara we własne umiejętności, a punkty wywalczone i wybiegane na boisku smakują najlepiej. Po tym zwycięstwie ponownie wracamy na "pudło", a do lidera tracimy zaledwie 2 pkt. Za ten mecz Drawie należą się zasłużone brawa!