Sokół Suliszewo pokonał Gryfa Budowo 4:1

• Napisane przez  Marcin Karow

Kolejne ligowe zwycięstwo zanotował Sokół Suliszewo pokonując 22. maja 2016r. na Stadionie Miejskim w Złocieńcu Gryfa Budowo 4:1...

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

• Grzegorz Karow - Mateusz Dolak (80' Marcin Karow), Mariusz Jakubwski, Marcin Jakubowski, Maciej Jakubowski - Wojciech Puszczak (80' Krystian Styburski), Jakub Zadrożny, Mateusz Zwindowski, Paweł Serafin (C), Michał Reczulski (65' Dawid Dudzik) - Adam Kozak.

Mecz Sokoła z Gryfem niejako można nazwać derbami z racji małej odległości jaka dzieli te dwa zespoły. Niedzielne spotkanie rozegrane zostało na Stadionie Miejskim w Złocieńcu co tylko dodało uroku temu spotkaniu, bo nie codziennie można zagrać na takim obiekcie ! Spotkanie od początku wyglądało na wyrównane z lekką przewagą Sokoła, ale gospodarze też potrafili zagrozić naszej bramce. Jednak to my jako pierwsi zdobyliśmy bramkę - a dokładnie Mateusz Zwindowski, który pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.

Gryf jednak nie złożył broni i dążył do wyrównania, a te przyszło w najmniej oczekiwanym momencie. Zawodnik gospodarzy znajdując się grubo ponad dwadzieścia metrów od naszej bramki, na dodatek - przy linii bocznej boiska, nie patrząc w kierunku bramki oddał strzał nie do obrony, który wprawił w osłupienie zawodników Sokoła. Nie ujmując niczego zawodnikowi Gryfa, ale gdybyśmy po meczu poprosili go o powtórzenie tego zagrania to prawdopodobnie dalej byśmy siedzieli i czekali na efekty na Stadionie w Złocieńcu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Na drugą odsłonę obie jedenastki wyszły bez zmian personalnych w składzie. Pierwsza zmiana w Sokole miała miejsce w 65 minucie kiedy to za Michała Reczulskiego wszedł Dawid Dudzik. W 70. minucie na prowadzenie wyprowadził nas znów Mateusz Zwindowski, który piętą po podaniu Adama Kozaka umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez bramkarza Gryfa. Prowadzenie podwyższył Wojciech Puszczak, który wykorzystał w 75. minucie rzut karny podyktowany za zagranie ręką we własnym polu karnym jednego z gospodarzy. Wynik spotkania na 4:1 dla suliszewskiego Sokoła ustalił Dawid Dudzik, który zdobył bramkę po podaniu Adama Kozaka w 79. minucie meczu. Na dziesięć minut przed końcem spotkania za schodzących Wojciecha Puszczaka i Mateusza Dolaka weszli odpowiednio Krystian Styburski i Marcin Karow.

Gryf Budowo 1:4 (1:1) Sokół Suliszewo

• 11' Mateusz Zwindowski
  • 70' Mateusz Zwindowski
  • 75' Wojciech Puszczak (k)
  • 79' Dawid Dudzik

Słoneczna pogoda oraz zaledwie kilkanaście kilometrów to dodatkowe czynniki, które zachęciły kibiców do wspierania na żywo swojej drużyny w meczu wyjazdowym. Już z tego miejsca zapraszamy wszystkich sympatyków Sokoła Suliszewo i nie tylko na spotkanie z Legionem Strączno, które rozegrane zostanie 29. maja 2016 roku o godzinie 13:00 na boisku w Suliszewie. Jeśli Sokół wygra nadchodzący mecz to na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewni sobie mistrzostwo klasy A oraz historyczny dla Suliszewa awans do Ligii Okręgowej ! Sprawmy, aby to spotkanie na zawsze pozostało w pamięci każdego lokalnego kibica piłki nożnej ! Zawodnicy dołożą wszelkich starań - liczymy również na głośne wsparcie licznie zgromadzonych kibiców !