Drawa Drawsko Pomorskie pokonała w Gdańsku drugi zespół ekstraklasowej Lechii

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
Fot. Youtube Fot. Youtube

W ramach zaległej 25. kolejki III Ligi Bałtyckiej Drawa Drawsko Pomorskie pokonała w meczu wyjazdowym Lechię II Gdańsk. Dzięki zwycięstwu drawszczanie zmniejszyli stratę do zajmującej  7. lokatę Pogoni II Szczecin do jednego punktu.

Początek spotkania należał do zawodników Lechii.  W szeregach drawszczan można było obserwować wiele nerwowych zagrań i nieporozumień.  Od 20 min kontrolę nad wydarzeniami na boisku zaczęli przejmować podopieczni Łukasza Woźniaka.  Dobrze zorganizowani w defensywie nie pozwalali na stwarzanie kolejnych sytuacji strzeleckich gospodarzom. Dzięki przechwytom w środkowej strefie boiska kilkukrotnie zagrażali bramce gospodarzy. Jeden z przechwytów przyniósł bramkę dla Drawy. W 30. min po prostopadłym podaniu, Łukasz Kondraciuk znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Lechii, zauważył nadbiegającego Konrada Mularczyka, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Do przerwy - pomimo kilku sytuacji - wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu drawszczanie stwarzali kolejne sytuacje. Na bramkę trzeba było jednak czekać do 75. min. Wprowadzony na boisko Adrian Witkowski bardzo dobrym podaniem stworzył sytuację  Maćkowi Capkowi, który z 10 metrów pewnie podwyższył wynik. Końcowa część meczu to doświadczenie zawodników z Drawska Pomorskie. Długie utrzymywanie się przy piłce oraz nie dopuszczanie gospodarzy pod własne pole karne. Ostatecznie Drawa zwyciężyła 2 do 0. 

Zawodnicy będą mieli tylko niespełna trzy dni na regenerację sił. Już w sobotę o godz. 11.00 podejmą na stadionie miejskim zespół z Chwaszczyna.  Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na stadion.

Drawa:

  • Otocki - Dzięgo (46. Capek), Andrzejewski, Hermanowicz, Kosacki - Kondraciuk, Owedyk, Stukonis, Cierech (65. Kupisz) - Szymański (75. Wyganowski), Mularczyk ( 70. Witkowski)

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto