Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kolorowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Parku Chopina

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

W czwartek, 5 maja obchodzony był Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Stowarzyszenie "Radość z życia" w Gudowie zorganizowało 5 maja happening w parku Chopina w Drawsku Pomorskim. W wydarzeniu wzieli udział również uczniowie szkół podstawowych: z Drawska Pomorskiego, Ostrowic, Mielenka Drawskiego, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie, Drawska Pomorskiego, Węgorzyna oraz podopieczni z Ośrodka Rehabilotacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bobolicach. Impreza cieszyła się  również zainteresowaniem wśród osób niepełnosprawnych z Drawska Pomorskiego i okolic. Organizatorzy tego wydarzenia zadbali o różnorodny i bogaty program artystyczny. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie, spędzając swój wolny czas w ciekawy i kreatywny sposób. Od samego początku o wesoły nastrój imprezy zadbały klowny, które zabawiały dzieci  artystycznymi pokazami. 

Wśród atrakcji było również malowanie twarzy przez prowadzących, skręcanie balonów i modelowania z nich różnych zwierząt. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził również pokaz dużych baniek mydlanych. 

Każdy, kto tylko wykazał się odrobiną odwagi mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z bezpiecznego łuku. A dla tych którzy preferują spokojniejsze wyzwania czekał kącik rękodzielniczy. Dla wszystkich łasuchów był przygotowany również słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. 

Sprzyjająca pogoda i radosna atmosfera, spowodowały, że pozytywny nastrój udzielał się każdemu a impreza wypadła znakomicie. 

Tak wspaniała impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów – powiedział prezes Intermarche w Drawsku Pom Piotra Płażalskiego.

 

 

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej