Drawa Drawsko Pom. - Bałtyk Koszalin 2:0. Piąte zwycięstwo w ostatnich sześciu meczach.

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
fot. Michał Chojnacki fot. Michał Chojnacki

Zawodnicy Drawy Drawsko Pomorskie odnieśli kolejne –piąte już- zwycięstwo w rundzie rewanżowej III Ligi Bałtyckiej sezonu 2015/2016. W sumie był to już szósty z rzędu mecz bez porażki Drawy. W minioną sobotę ( 30 kwietnia ) drawszczanie pokonali Bałtyk Koszalin 2:0. Dzięki zwycięstwu Drawa awansowała w tabeli na 7.lokatę.

Drawa po ostatnich zwycięskich meczach przystępowała do tego pojedynku w roli zdecydowanego faworyta. Od początku meczu drawczanie narzucili przyjezdnym swój styl gry. Wysoki pressing w wykonaniu Drawy spowodował w szeregach obronnych zawodników z Koszalina dużo nerwowości. Efektem tego były sytuacje bramkowe do których dochodzili zawodnicy z Drawska Pomorskiego. Mimo przewagi wynik dopiero w 33 min. otworzył strzałem w długi róg bramki Daniel Szymański. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, mimo że w końcówce Bałtyk Koszalin dwa razy zagroził bramce gospodarzy.

W drugiej części meczu Bałtyk zaczął grać odważniej. Zawodnicy ofensywni gości próbowali przeszkadzać w wyprowadzaniu piłki od tyłu. Mimo wszystko Drawa potrafiła poradzić sobie i wychodzić spod pressingu piłkarzy z Koszalina. W 53. minucie drawszczanie wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu gola strzałem głową zdobył Kacper Stukonis. Oba zespoły w dalszej części spotkania stworzyły sobie sytuacje do zmiany rezultatu, jednak za każdym razem piłka minimalnie mijała światło bramki lub dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze. Ostatecznie Drawa zasłużenie wygrała z Bałtykiem 2:0.

Najbliższe spotkanie zawodnicy rozegrają 7 maja o godz.15.00 w Drawsku Pomorskiem z Pogonią II Szczecin. Mecz ten to kolejne spotkanie z gatunku tych za „sześć punktów”. Portowcy zajmują obecnie ósme miejsce, tracąc do zespołu Drawy tylko jedno oczko.

  • Drawa:
  • Otocki - Wyganowski, Hermanowicz, Andrzejewski, Kosacki - Capek (90. Korczyński), Owedyk, Stukonis, Cierech (88. Witoń) - Szymański (87.Witkowski), Kupisz ( 60. Kondraciuk)

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto