Sztafeta w Złocieńcu

• Napisane przez  Mateusz Owedyk, Katarzyna Stawicka

Już po raz trzeci na Stadionie Miejskim w Złocieńcu odbyły się sztafety szkolne. Biegi rozgrywane są w kwietniu dla uczczenia rocznicy nadania szkole Podstawowej w Złocieńcu imienia Janusza Kusocińskiego.

Uczniowie szkół podstawowych powiatu rywalizowali w dwóch kategoriach. Uczniowie klas II-III biegli na dystansie 200 metrów, a uczniowie klas IV-VI na dystansie 400 metrów. W kategorii młodszej wygrała szkoła z Drawska, drugie miejsce zajęła szkoła z Budowa i na trzecim miejscu była szkoła ze Złocieńca.

W kategorii starszej wygrała Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce szkoła z Drawska i na trzecim miejscu szkoła z Budowa. Po zawodach zawodnicy i kibice mogli posilić się pysznym żurkiem i upiec kiełbasę przy ognisku.

Zawody objął honorowym patronatem Burmistrz Złocieńca.