Plantacje konopii indyjskich w centrum Drawska Pomorskiego i Czaplinka

  • Napisane przez  Agnieszka Włodarczyk
Plantacje konopii indyjskich w centrum Drawska Pomorskiego i Czaplinka

4 plantacje konopi indyjskich tj. ponad 60 roślin, gotowy susz oraz ponad kilogram roślin przygotowanych do suszenia, to efekt działania drawskich i czaplineckich policjantów w ostatnich dniach. 

Początek tego tygodnia okazał się bardzo efektywny jeśli chodzi o prace drawskich i czaplineckich policjantów. Zaczęło się od informacji, że w pomieszczeniach gospodarczych jednego z mieszkań w centrum Drawska Pomorskiego istnieje plantacja marihuany. Funkcjonariusze zlokalizowali wskazany adres a tam 40-latka, który właśnie zajęty był pielęgnacją swojego nielegalnego „ogródka”. 

Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 30 roślin konopi, ścięte już konopie przygotowane do suszenia, gotowy susz oraz cały osprzęt służący do hodowli „zakazanych roślin”. Podobne znalezisko było efektem kolejnego przeszukania- tym razem w pomieszczeniach należących do 33-letniego drawszczanina. Tu funkcjonariusze zabezpieczyli 9 roślin w doniczkach, sprzęt do wytwarzania środków odurzających oraz przygotowane do suszenia konopie.  Razem z 33-latkiem do policyjnego aresztu trafił też posiadacz trzeciej plantacji. U 38-latka mundurowi zabezpieczyli 13 roślin oraz urządzenia używane do ich hodowli. 

Czwarta plantacja została ujawniona przez policjantów z Czaplinka. W mieszkaniu 34-latka znaleźli kolejnych 13 sadzonek konopi.  Wszyscy zatrzymani mężczyźni, w zależności od popełnionych przestępstw usłyszeli już zarzuty: uprawy, posiadania środków odurzających oraz posiadania urządzeń służących do ich wytwarzania.  Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.  O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.  

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto